مونا هستم - آرشیو 1400/7

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 25505
» بازديد ديروز : 90
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 25504
» بازديد سال : 25594
» بازديد کل : 25594
» اعضا : 0
» مطالب : 158

نصب، سرویس و تعمیر لباسشویی ال جی چگونه است؟


تاریخ انتشار پست : 1400/7/27 بازدید : 584
نصب، سرویس و تعمیر لباسشویی ال جی تهران و حومهنمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی درتهران


تماس با تعمیر سرویسز برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در منزل

ماشین لباسشویی ال جی یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین لباسشویی‌ها در ایران است که در مدل و ظرفیت‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شود. این فروش بالا یغنی اعتبار برند بالا. ولی این اعتبار برند ضامن عدم خرابی و عدم نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی نیست. درست است که هرچقدر برند با کیفیت‌تر باشد میزان خرابی دستگاه نیز پایین خواهد آمد ولی این به منزله عدم نیاز مدام‌العمر نیست. از سویی دیگر، لباسشویی LG با بهره گیری از تکنولوژی‌های جدید برای تولید این دستگاه یکی از مارک‌های خوب و پیچیده در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لباسشویی ال جی به حساب می آید. باید بدانید که خرابی این دستگاه مانند هر دستگاه دیگری ممکن است مانند هر لباسشویی دیگری به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در چنین مواقعی اگر با توجه به علائمی که در لباسشویی ال جی خود می‌بینید، بتوانید به علت خرابی لباسشویی آن پی ببرید و برای تعمیر لباسشویی ال جی در تهران اقدام نمایید. اما برخی از مشکلات بزرگ هستند و شما نمی‌توانید آنها را حل کنید

خرید ماشین‌های لباسشویی درب از جلو جمع و جور

مزایا

عرض ۲۴ اینچی این ماشین‌های لباسشویی ‌آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای فضاهای تنگ تبدیل می‌کند. همانطور که می‌توانید در لیست رتبه بندی ماشین‌های لباسشویی ما مشاهده کنید، عمق و ارتفاع این ماشین‌های لباسشویی متفاوت است.

این ماشین‌های لباسشویی می‌توانند به منظور اشغال فضای کمتر بر روی زمین با خشک کن برقی خود به صورت یکجا مورد استفاده قرار گیرند.

معایب

اغلب ماشین‌های لباسشویی کم جا دارای درب از جلو هستند و در فوقانی ندارند. این موضوع باعث می‌شود تا گزینه‌های شما محدود شوند چرا که همه ی افراد طرفدار لباسشویی‌های درب از جلو نیستند.

خشک کن‌های متصل این لباسشویی‌های کم جا، برقی هستند (چه از هوای داغ برای خشک کردن استفاده کنند و چه بدون خروج هوا به صورت متراکم لباس‌ها را در دمای کمتری خشک کنند). مدل‌های گازی در حال حاضر موجود نیستند.

این ماشین‌های لباسشویی کوچک اند اما گران هستند و به همراه خشک کن خود قیمتی بین ۷۵۰ تا ۲۴۰۰ دلار دارند.

طول چرخه‌های شست و شو و خشک شدن لباس‌ها طولانی است، خصوصا اگر مدل خشک کن به گونه‌ای باشد که از دمای کمتری برای خشک کردن استفاده کند.

معمولا دارای لرزش هستند که این لرزش در برخی از ‌آن‌ها شدیدتر است.

بررسی مزایا و معایب ماشین لباسشویی‌های درب از جلوقیمت خرید ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی بسته به نوع، ظرفیت و ویژگی‌های خود، با قیمتی بین ۲۷۵ تا ۲۵۰۰ دلار به فروش می‌رسند. شاید شستن لباس‌های کثیف کار پیش پا افتاده‌ای باشد اما شستن ‌آن‌ها با داشتن یک ماشین لباسشویی به هیچ وجه کسل کننده نخواهد بود. می‌توانید انواع ماشین‌های لباسشویی را بیابید. مثلا محصولات گوناگونی از جمله ماشین‌های لباسشویی چند کاره به شما امکان شستشوی همزمان دو سری لباس را می‌دهند. ماشین‌های لباسشویی همه کاره که در ‌آن‌ها در قسمت جلو است و مستقیما به حالت خشک کن وارد می‌شوند، ماشین‌های لباسشویی دو بخشی و ماشین‌های لباسشویی که می‌توان از پیش به ‌آن‌ها برنامه داد تا پیش از شروع شست و شو کمی از کثیفی کاسته شود و چندین نوع دیگر از ماشین لباسشویی وجود دارد.

ظرفیت داخلی لباسشویی و اندازه‌ی ظاهری آن

ظرفیت لباسشویی به حجم لگن داخلی آن مربوط می‌شود و بر اساس فیت مربع اندازه گیری می‌شود. به طور میانگین یک لباسشویی ۳ تا ۴ فیت مکعبی می‌تواند ۱۲ تا ۱۶ پوند از لباس را در خود جای دهد. یک ماشین لباسشویی ۵ فیت مکعبی می‌تواند تا ۲۰ پوند رخت را در خود جای دهد. به یاد داشته باشید که میزان رخت توصیه شده که می‌توان در ماشین لباسشویی قرار داد به مدل لباسشویی و تولید کننده‌ی آن بستگی دارد.

اندازه‌ی ظاهری لباسشویی به ابعاد خارجی آن مربوط می شود یعنی مربوط به ارتفاع، عرض و عمق آن است که بر اساس اینچ اندازه گیری می‌شود. برای جای دادن لباسشویی علاوه بر اندازه‌ی خود آن به ۱ تا ۳ اینچ فضا در هر طرف، ۴ تا ۶ اینچ فضا در پشت ماشین لباسشویی و ۲۰ تا ۲۵ اینچ فضا در قسمت درب جلویی آن نیاز دارید (برای لباسشویی‌های درب از بالا نیز به ۲۰ اینچ فضا در قسمت فوقانی آن نیاز دارید).

اندازه گیری انرژی مصرفی ماشین لباسشویی در زمان خرید

زمانی که بحث صرفه‌جویی در آب و برق به میان می‌آید، مدل‌های درب از جلو با راندمان بالا حرف اول را می‌زنند اما تمام ماشین‌های لباسشویی عموما امروزه از لحاظ مصرف انرژی بهتر از قبل عمل می‌کنند. برای اینکه بهترین میزان مصرف از انرژی را داشته باشید یک ماشین لباسشویی دارای ستاره‌ی انرژی تهیه کنید.

همچنین زمان بگذارید تا ویژگی‌های موجود در راهنمای انرژی ماشین لباسشویی‌های مختلف که با هم در حال رقابت هستند را مقایسه کنید. این راهنماها برچسب‌های زرد رنگ آشنایی هستند که از جانب U.S. Department of Energy ارائه می‌شوند. این برچسب‌ها نشان می‌دهند که به طور احتمالی استفاده از هر مدل ماشین لباسشویی در هر سال چقدر هزینه به دنبال دارد.

توجه به برچسب انرژی در انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی

توجه به برچسب انرژی در انتخاب بهترین نوع ماشین لباسشویی

منبع

تعمیر سرویسز

/**/

دسته : ,
برچست ها :

تماس با تعمیر سرویسز برای تعمیرات ظرفشویی آاگ


تاریخ انتشار پست : 1400/7/22 بازدید : 134
تنظیمات شستشوی سریع

نمایندگی تعمیر ظرفشویی آاگ

برنامه های شستشوی سریع (Quick wash setting) گزینه ای محبوب در ماشین‌های لباسشویی تعمیر ظرفشویی آاگ محسوب می شوند. همانطور که انتظار دارید این برنامه ها لباسهایتان را در زمان کوتاه تری می شویند. اما بهتر است بدانید که بعضی از این برنامه ها حتی می توانند در مدت ۱۵ دقیقه لباس هایتان را بشویند.

تماس با تعمیر سرویسز برای تعمیرات ظرفشویی آاگ در تهران

شستن دستی ظروف کثیف بخصوص بعد از یک مهمانی طولانی ویا بعد از آمدن از سرکار یا دانشگاه، از کارهای ناخوشایند توسط افراد خانواده است. از سمت دیگر اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد باشد باز هم این کار هر روز آدم را رنج می‌دهد. در هر صورت شستن ظرف امری بیخود از سمت افراد خانواده شناخته می‌شود. به همین خاطر، وجود ماشین ظرفشویی برای بسیاری از افراد خانواده بخصوص کدبانو خانه بسیار مهم است. ماشین ظرفشویی آاگ یکی از برندهای باکیفیت و محبوب ظرفشویی در بازار است که البته این کیفیت و اعتبار بالا در هنگام خرید دستگاه از خرابی آن در آینده جلوگیری نمی‌کند و طبیعتا دچار مشکل خواهد شد. در هنگام خرابی دستگاه و یا ایجاد اختلال در کارکرد آن طوریکه نتیجه دلخواه شستشو تمیز ظروف نباشد، تنها اعصاب خوردی و ناراحتی برای خانواده برجای خواهد گذاشت. اصلا جای نگرانی نیست؛ چون تعمیر سرویسز در کنار شماست و به کمک متخصصان متعهد و مجرب ما می‌توانید هرچه سریعتر برای تعمیرات ظرفشویی آاگ در منزل اقدام نمایید.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی بسته به برند و مدلش برنامه های شستشوی متعددی دارد؛ از شستشوی سریع تا قفل کودک؛ ما تمام برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی را که در اکثر مدلها مشترک است را به شما می‌گوییم. برنامه های بیشتر ماشینهای لباسشویی شبیه هم هستند. اما بدانید که آشنایی با آنها ارزش این را دارد تا کمی وقت صرف کرده و نگاهی اجمالی به برنامه های مهم و کاربردی و همچنین مزایا و معایب آنها بیاندازید. اگر می خواهید یک مدل جدید ماشین لباسشویی بخرید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بهتری بگیرید.

باید قبل از شستشوی هر لباسی، برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید تا علاوه بر اطلاع از جنس لباس ، با شیوه صحیح شستشوی آن آشنا شوید.
شستشوی لباسهای پنبه ای و الیاف مصنوعی

بسیاری از ماشین‌های لباسشویی برنامه‌ مجزایی برای شستن لباس های پنبه ای (Cotton)و الیاف مصنوعی (Synthetic)دارند. گاهی اوقات تفاوت آنها در تنظیم دمای شستشو است. در برنامه های شستشوی لباس‌های پنبه ای، اغلب از آب گرمتری استفاده می شود، در حالی که لباس‌هایی با الیاف مصنوعی را باید با دمای پایین‌تر مثلا ۴۰ درجه سانتیگراد یا کمتر و با دور آبگیری کمتری شستشو داد.

برنامه شستشوی الیاف مصنوعی گاهی به عنوان Easy care هم بر روی ماشین ها نمایش داده می شوند. اینها شامل لباس هایی از پلی استر و ویسکوز هستند که نیاز به شستشوی ملایم تر و آرام تری دارند.
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی مخصوص لباسهای پشمی
شستشوی لباسهای پشمی با دمای کم و دوره آبکشی کمتر باعث دوام آنها می شود.

اکثر ماشینهای لباسشویی برنامه شستشوی لباس‌های پنبه را دارند، اما همه آنها برنامه مناسب برای الیاف مصنوعی ندارند. اگر نیاز دارید که لباس های ظریف زیادی را بشویید، بهتر است هنگام خرید دنبال ماشینی باشید که این گزینه را داشته باشد.

اگرچه الیاف مصنوعی را می توانید با برنامه های مشابهی مانند برنامه شستشوی لباس های ظریف (delicate)، برنامه شستشو با دست (Hand wash)، برنامه شستشوی لباس های پشمی (wool) جایگزین کنید. بستگی دارد که شما بیشتر چه نوع لباس‌هایی را می‌شویید. به خاطر داشته باشید که ظرفیت و گنجایش ماشین ها برای برنامه‌های مختلف متفاوت است.

زمانی که ماشینهای لباسشویی را امتحان می کردیم، برنامه شستشوی دمای ۴۰ درجه برای لباسهای پنبه ای و الیاف مصنوعی را امتحان کرده و متوجه شدیم که حتی در یک ماشین لباسشویی بین برنامه های شستشوی این دو نوع لباس تفاوت‌های زیادی وجود دارد. بنابراین برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی تان را به صورت جدا از هم بررسی کنید.
برنامه شستشوی دستی، لباس های ظریف و پشمی

در این برنامه شستشوی لباسها با دمای پایین و پایین ترین دور برای چرخش شسته می شوند تا لباسها آسیب نبینند. برنامه های شستشوی دستی (hand wash)، لباسهای ظریف (delicate) و لباسهای پشمی (wool)بسیار شبیه شستشوی الیاف مصنوعی هستند. اگر شما لباس های ظریف زیادی مانند لباس های ابریشمی و پشمی برای شستشو دارید این گزینه می‌تواند برایتان مناسب باشد. اما فراموش نکنید که همیشه قبل از انجام هرگونه شست‌وشو به برچسب لباس توجه کنید.
برنامه شستشوی لباسهای ورزشی

این برنامه مخصوص شستن لباس های ورزشی(Sports program) است و طوری طراحی شده تا بتواند بو و لکه عرق را از روی لباسها میکروفایبر با یک شستشوی طولانی مدت در دمای پایین از بین ببرد. بعضی از ماشین‌های لباسشویی برنامه ای مخصوص برای شستن کفش های ورزشی نیز دارند.

اگر لباسهای ورزشی زیادی برای شستن دارید، این برنامه می تواند برایتان مفید باشد. اگر چه یک ماشین لباسشویی خوب باید قادر باشد تا انواع لکه های ایجاد شده برروی لباس را با یک شستشوی معمولی پاک کند.
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی مخصوص لباسهای ورزشی
می توانید با انتخاب گزینه شستشوی لباس های ورزشی آنها را کاملا تمیز کنید

تنظیمات شستشوی سریع

برنامه های شستشوی سریع (Quick wash setting) گزینه ای محبوب در ماشین‌های لباسشویی محسوب می شوند. همانطور که انتظار دارید این برنامه ها لباسهایتان را در زمان کوتاه تری می شویند. اما بهتر است بدانید که بعضی از این برنامه ها حتی می توانند در مدت ۱۵ دقیقه لباس هایتان را بشویند.

این گزینه برای زمانی که نیاز دارید لباسی سریع شسته شود، ایده آل هستند. مثلاً یونیفرم مدرسه که فردا صبح به آن نیاز دارید را می‌توانید با این برنامه خیلی سریع بشویید. بعضی از ماشین‌های لباسشویی بیشتر از یک برنامه شستشوی سریع دارند.

اما به این نکته دقت کنید که برنامه های شستشوی سریع فقط قابلیت این را دارند که حدود یک و نیم کیلوگرم لباس یا دو عدد شلوار جین را بشویند. البته بعضی از ماشین‌های لباسشویی این گزینه را دارند که می توانید به شرطی که لباسها خیلی کثیف نباشند، یک مخزن پر از لباس را بشویند. پس با درنظر داشتن حجم ماشین لباسشویی تان و همچنین حجم پیشنهادی لباسها در هر برنامه، ماشین را پر کنید تا به ماشین لباسشویی آسیب نزنید.
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی و برنامه شستشوی سریع
شستشوی سریع بعضی از لباسها به طول عمر آنها کمک می کند
برنامه های تنظیم دما

همه ماشین‌های لباسشویی برنامه‌های تنظیم دما (Temperature programs)دارند تا بتوانید برای پاک کردن همه لکه ها، لباسهایتان را در آب داغ بشویید یا برای صرفه جویی در هزینه ها آنها را با آب سرد بشویید.

بر روی بعضی از ماشین ها فقط دماها درج شده، مثلا دمای۳۰، ۴۰، ۶۰ سانتی گراد. در حالی که بر روی بعضی از ماشین ها دما و جنس پارچه ها درج شده است. مثلا لباس های پنبه ای ۶۰ درجه، یا الیاف مصنوعی ۳۰ درجه.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که شستشو در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد می تواند تا ۳۸% هزینه ها را نسبت به شستشو در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد و در عین حال تمام لکه های روی لباس ها را پاک کند. همچنین شستشو در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد حدوداً ۶۲% مصرف انرژی کمتری نسبت به شستشو در دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد دارد.
نمایش زمان باقی مانده و بازرسی اتوماتیک

بعضی از ماشین‌های لباسشویی نمایشگری دارند تا به شما نشان دهد چقدر از زمان شستشو باقی مانده است. ماشین های پیشرفته تر گزینه‌ای دارند که مقدار لباس داخل مخزن را وزن می کند و برایتان تخمین می زند که چقدر طول می کشد تا لباسها شسته شوند.

گزینه تاخیر زمانی (delay time) یا تنظیم زمان شستشو می تواند برای زمانی که شما حضور ندارید بسیار مفید باشد. با تنظیم این قابلیت، ماشین در ساعت تنظیم شده شروع به شستن لباس ها می کند. بعضی از ماشین‌های لباسشویی قابلیت تنظیم تا ۲۴ ساعت را دارند. اما برای بعضی از آنها محدود به سه، شش و نه ساعت هستند.

گزینه وزن کردن اتوماتیک به این معناست که یک ماشین لباسشویی با وزن کردن لباسهایی که درون آن قرار دادید، تخمین می زند که برای شستن این حجم لباس به چقدر زمان نیاز است. این کار می‌تواند در صرفه جویی انرژی به شما کمک کند اما اکثر ماشین های لباسشویی که ترازوی اتوماتیک دارند، گران قیمت تر از سایر مدلها هستند.
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی و تنظیم زمان شستشو
گزینه تنظیم زمان شستشو به شما اجازه می دهد تا زمان شستشوی لباسهایتان را تنظیم کنید.
قفل کودک

در برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی دو نوع قفل کودک(Child lock) وجود دارد. اولین قفل که بیشتر رایج است قفل کردن صفحه کنترل روی ماشین لباسشویی است، درست شبیه قفل کردن صفحه موبایلتان. با این روش بچه ها نمی توانند با دست زدن به صفحه کنترل ماشین لباسشویی، تنظیمات آن را عوض کنند. قفل کودک دوم قفل ایمنی درب آن است؛ بدین ترتیب که کودکان نمی توانند درب ماشین لباسشویی را باز کرده و وسایلی داخل آن قرارداده یا چیزی بردارند.
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی و قفل کودک
اگر در خانه تان بچه ای دارید سعی کنید که قفل کودک در برنامه های ماشین لباسشویی تان باشد.
برنامه اتوکشی آسان

برنامه های pre-ironing، easy iron و anti-crease از چروک شدن زیاد لباس جلوگیری می‌کنند. در واقع این برنامه ها با کم کردن سرعت و زمان چرخش این کار را انجام می دهند. در بعضی از ماشین‌های لباسشویی این گزینه مجزاست و در بعضی از آنها با بقیه برنامه های شستشو ترکیب می شود.
برنامه مراقبت از لباسهای کودکان

برنامه مراقبت از لباسهای کودکان(Baby care)، نوعی شستشوی کاملا متمرکز بر دمای بالا و دوره‌های متعدد آبکشی است و هدف آن این است که تا جایی که امکان دارد ماده شوینده را از لباس ها خارج کند. شستشو و از بین بردن کامل مواد شوینده از لباس به این منظور است که حساسیتی برای کودکان ایجاد نکند.
برنامه بهداشتی و ضد حساسیت

چرخه شستشوی بهداشتی و ضد حساسیت (Hygiene- Anti Allergy)طراحی شده تا بتواند تمام مواد حساسیت زا را از لباسهای شما دور کند. این کار با بالا بردن دمای آب یا استفاده از بخار (اگر ماشین لباسشویی تان عملکرد با بخار آب را دارد) انجام می شود. تحقیقات نشان می دهند که شما نمی توانید فقط به یک برنامه شستشوی لباس پنبه ای ۶۰ درجه برای خلاص شدن از باکتریها و مواد آلرژی زا اکتفا کنید.
ماشین های لباسشویی دوستدار محیط زیست

ماشین های لباسشویی می توانند در صرفه جویی انرژی به شما کمک کنند. صرفه جویی انرژی به این معناست که با استفاده از این برنامه (Eco )از آب و انرژی کمتری برای یک شستشوی معمولی استفاده می شود. ماشین های لباسشویی که بر روی آنها علائم مربوط به دوستدار محیط زیست درج شده دارای این خاصیت هستند.
منبع:
تعمیر سرویسز

دسته : ,
برچست ها :


سرویس ماشین ظرفشویی ااگ اگر توسط نمایندگی  تعمیر ظرفشویی آاگ تهران و کرج

و به صورت دوره‌ای و مداوم انجام شود باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد.


ظرفها شسته شده اند اما ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود

یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین ظرفشویی خرابی برد کنترل است. برد کنترل که وظیفه ی ارسال دستوراتی مانند خاموش وروشن شدن دستگاه را صادر می کند اگر دچار خرابی شود در چرخه ی شستشو و حتی خاموش نشدن ماشین ظرفشویی نیز اختلال ایجاد می کند.

یکی دیگر از دلایل خاموش نشدن ماشین ظرفشویی این است که تایمر دستگاه به مشکل خورده باشد و زمان پایان عملیات شستشو را تشخیص ندهد. اگر اطمینان دارید زمان مشخص شده در ابتدای شستشو گذشته است، دستگاه را از برق بکشید. از تعمیرکار ماشین ظرفشویی برای رفع مشکل کمک بگیرید.
دلیل خشک نشدن ظروف بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

یکی از دلایلی که می تواند باعث خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد انتخاب نادرست برنامه شستشو است. در برخی از برنامه های شستشو، خشک شدن ظروف تعریف نشده است.

دلیل بعدی می تواند در خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی باشد. اگر ترموستات به درستی کار خود را انجام ندهد امکان دارد زودتراز موعد به هیتر المنت دستور خاموشی را بدهد که این کار باعث خشک نشدن ظروف می شود. برای خرابی ترموستات باید به تعمیرکار ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.
چرا آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود؟

برای تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می توان دلیل های متعددی را نام برد. مسدود بودن شلنگ تخلیه یکی از دلالیل خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی است. گرفتگی در قسمت فیلتر نیز می تواند دلیل این مشکل باشد.

اما جدی ترین دلیل عدم تخلیه آب ظرفشویی می تواند خرابی پمپ تخلیه باشد که وظیفه ی تخلیه ی ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. برای تعمیر پمپ تخلیه بهتر است خود وارد عمل نشده و از تعمیرکار ظرفشویی کمک بگیرید.
چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود

اولین احتمال گیر کردن شلنگ یا بسته شدن شیر ورودی آب است. شیر و شلنگ را کاملا بررسی کنید، ممکن است تاب خوردن شلنگ، مانع از ورود آب شده باشد.

قطعه ای در ماشین ظرفشویی وجود دارد به نام شناور، این قطعه زمانی که دستگاه به اندازه کافی آبگیری می کند رو به بالا حرکت کرده و آب ورودی را قطع می کند. اگر جسم خارجی مثل تکه غذا زیر شناور رفته باشد و آن را به بالا براند، دستور قطع آب صادر می شود.
چرا ماشین ظرفشویی روشن میشود ولی کار نمی کند

این مشکل می تواند از اختلال در چند بخش ناشی شده باشد، مورد اول سوییچ یا سلکتور است. سلکتور وظیفه انتخاب حالات مختلف عملکرد در ماشین ظرفشویی را دارد. اگر این سوییچ روی انتخاب خاموشی دستگاه گیر کرده باشد، نمی تواند حالت روشن را انتخاب کند. اختلال در تایمر و همچنین رله استارت هم روی روشن نشدن دستگاه موثر است. یکبار دستگاه را از برق کشیده و بعد از چند دقیقه دوباره وصل کنید. اگر اختلال برطرف نشد باید تعمیرکار ماشین ظرفشویی دستگاه شما را ببیند.
ماشین ظرفشویی آبگیری را متوقف نمی کند

اگر جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک متوقف نمی شود، سوئیچ شناور معیوب است، تایمر روی آبگیری گیر کرده، یا اینکه شیر ورودی آب باز مانده. برای تست سوئیچ شناور، به یک مولتی متر گران قیمت نیاز خواهید داشت.

مولتی متر برای عیب یابی وسایل الکترونیکی به کار گرفته میشود.

    اول ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. در داخل کابینت سوئیچ پلاستیکی شناور که گنبدی شکل است را بردارید. اگر بالا نمی آید، پلاستیک بالایی را از روی بدنه جدا کنید، میله بدنه را خوب تمیز کنید، بعد قطعه گنبدی شکل را روی آن قرار دهید. اگر راحت بالا و پایین می رود، سراغ مرحله بعدی بروید.
    توجه داشته باشین کدامیک از سیم ها به پایانه های سوئیچ شناور متصل شده اند، با تکه های کوچک چسب سیم ها را نامگذاری کنید تا برای تعویض کردن سوئیچ در مرحال بعدی مشکلی نداشته باشید.
    شماره ولت-اهم متر را روی RX100 قرار دهید و دوسر میله به سمت پایانه ها را بگیرید. وقتی شناور را برمیدارید،سوزن تستر باید بی نهایت رو نشان دهید و وقتی شناور را برمی گردانید، باید عدد صفر را نشان دهید. اگر اینطوری نبود، باید سوئیچ را تعویض کنید. آن ها را از محفظه شستشو جدا کنید، به فروشگاه منطقه خودتان یا مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی ببرید ، یک قطعه جایگزین مشابه خریداری کرده و نصب نمایید.

 
ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند

یک مرحله را دنبال کنید، حوض کوچکی از آب تمیز در داخل محفظه، طبیعی است. مقادیر اضافی آب نشان دهنده عملکرد نادرست پمپ، شلنگ تخلیه مسدود شده، یا انسداد مسیر شلنگ تخلیه است.

اگر آب کثیف از فاصله هوا خارج می شود، در مسیر تخلیه به دنبال یک پیچ خوردگی یا انسداد بگردید.

    پوشش فاصله هوایی را از بالای سینک بردارید (معمولا یک سیلندر کوتاه کروم که در پشت سینک قرار گرفته)، با یک سیم محکم، آن را تمیز کنید. همچنین کل طول شلنگ تخلیه را بررسی کنید که گرفتگی یا پیچ خوردگی نداشته باشد، به خصوص در اتصال تخلیه به مسیر ازبین برنده یا مسیر تخلیه.صافی را از کف ماشین ظرفشویی برداریند.

    وقتی ماشین ظرفشویی سرد است، برق آن را قطع کنید، اگر وسیله شما این امکان را دارد_ صافی را بردارید، که در زیر بازوهای اسپری قرار گرفته است. کلاهک روی موتور را شل کنید، بازوی اسپری را جدا کنید، و هر چیزی که به آن چسبیده و اجازه عبور از صافی نمیدهد را از بین ببرید. با یک برس تمیزش کنید و دوباره سرجاش قرار دهید.
    مشخص کنید گیر در سینک هست یا مسیر شلنگ تخلیه مسدود شده. اگر سینک مشکلی ندارد، باید انسداد شلنگ تخلیه را بررسی کنید.
    اگر هنوز هم ماشین ظرفشویی درست آب را تخلیه نمی کند، احتمالا شلنگ تخلیه انسداد دارد یا شیر تخلیه باید تعویض گردد. می توانید شلنگ تخلیه را بررسی کنید، اما برای اینکار باید ماشین ظرفشویی را از زیر کانتر بیرون آورید تا به شلنگ تخلیه دسترسی داشته باشید، شلنگ را از هر دو طرف قطع کنید، سپس آن رو با شیر آب یا شلنگ باغچه شستشو دهید، یا اینکه از یک شلنگ جدید استفاده نمایید.

 تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ
تعمیر چکه کردن ماشین ظرفشویی

اگر از کف ماشین ظرفشویی شما به اطراف چکه می کند و این آزار دهنده شده، احتمالا شما از شوینده ای استفاده میکنید که کف زیادی تولید میکند. به مقدار شوینده مورد استفاده دقت فرمایید، تغییر را احساس خواهید کرد.

نادرست گذاشتن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی می تواند باعث پخش شدن آب از دریچه درب بشود. چکه کردن از خود درب معمولا به علت درزگیری نامناسب هستند.

همچنین اطمینان پیدا کنین که تراز هستند (پایه های جلویی را بالا و پایین تنظیم کنید، بعضی از مدل ها دارای هم سطح کننده در پشت هستند).

آب زیر ماشین ظرفشویی ممکن است ناشی از شلنگ سوراخ یا اتصالات شل شلنگ باشد. پنل جلویی پایین را بردارید و شلنگ ها را بررسی کنید. شاید بست پمپ خراب باشد؛ برای تعویض آن یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی خبر کنید.

اگر ماشین ظرفشویی خیلی قدیمی باشد ممکنه از قسمت پایین خوردگی داشته باشد، اما خیلی کم پیش می آید.

سرویس ظرفشویی آاگ در تهران و کرج

جامعه امروزی توجه‌ای به سرویس و نگهداری دوره‌ای محصولات مصرفی خانه خود از جمله ماشین ظرفشویی ندارند. ابرکاوان نمایندگی تعمیر ظرفشویی آاگ در تهران و کرج با به کارگیری متخصصین ماهر سرویس، نگهداری و تعمیرات ظرفشویی آاگ کرج شما را در کمترین زمان و به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد.

منبع

ابرکاوان

دسته : ,
برچست ها :
فیلم Alien

بیگانه


فیلم ترسناک شیطانی محصول ۱۹۹۷، به کارگردانی تیلور هکفوردفيلم سينمايي ترسناك شيطاني


اکران: ۲۵ می ۱۹۷۹

زیرژانر: ترسناک علمی تخیلی

کارگردان: ریدلی اسکات

نویسنده: دن اوبرایان

بازیگران: تام اسکریت، سیگورنی ویور، ورونیکا کارترایت

میانگین امتیازات Alien در IMDB: ۸.۴ | امتیاز متاکریتیک: ۸۹

چند مورد قبلی که بررسی شد، قسمت اول آن‌ها یک مجموعه را به وجود آوردند. اما این مورد کاملا متفاوت است. ریدلی اسکات با ساخت فیلم بیگانه کاری کرد که یک غول به وجود آمد؛ غولی که نه‌تنها در دنیای سینمایی و هالیوود، بلکه در رسانه‌های دیگر مانند بازی‌های ویدیویی، کتاب‌های کمیک، آثار تلویزیونی و غیره، هم حضور پررنگی دارد. ماجرای Alien از سال ۱۹۷۹ آغاز شد اما هنوز که هنوز است، بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال، هیچ پایانی ندارد و قصد پایان یافتن هم در ذهنش نیست. در طی این سال‌ها آثار سینمایی زیادی از این دنیا ساخته شد اما ما طبق معمول به سراغ بهترین آن یعنی همان نسخه ریدلی اسکات می‌رویم. ما در این اثر وحشتناک داستان یک کشتی فضایی تجاری و البته خدمه آن را دنبال می‌کنیم. این افراد بعد از اینکه یک پیام ناشناخته را دریافت می‌کنند که به‌نوعی درخواست کمک دارد، سعی می‌کنند که خود را به آن‌جا برسانند.

اما خب درست مانند تمام آثار ترسناک، ناگهان همه چیز به هم می‌پیچد و اتفاقاتی رخ می‌دهد که هیچکس توقع آن را ندارد. به محض اینکه آن‌ها به محل مورد نظرشان می‌رسند، یکی از اعضای خدمه توسط یک موجود مورموز مورد حمله قرار می‌گیرد. طولی نمی‌کشد که دیگر اعضای این کشتی متوجه می‌شوند که این حمله تازه اول ماجرا است. خوشبختانه این فیلم از همان زمان اکران خود تا حد زیادی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. علاوه‌بر این، موفق شد که در مراسم‌های مختلف نامزد یا موفق به دریافت جایزه شود. با اینکه به مرور زمان آثار مختلفی در این مجموعه ساخته شد که از لحاظ فناوری و جلوه‌های ویژه چند برابر بهتر از نسخه اصلی بود، اما باز هم نسخه ریدلی اسکات به‌عنوان یکی از فیلم های ترسناک برتر تاریخ شناخته می‌شود.

جک نیکلسون با یک تبر به همراه شلی دووال در فیلم The Shining
۲۵- فیلم The Shining
فیلم درخشش

اکران: ۲۳ می ۱۹۸۰

زیرژانر: ترسناک روانشناختی

کارگردان: استنلی کوبریک

نویسنده: استنلی کوبریک و دیان جانسون

بازیگران: جک نیکلسون، شلی دووال و دنی لیوید

میانگین امتیازات The Shining در IMDB: ۸.۴ | امتیاز متاکریتیک: ۶۶

یک زن و شوهر به همراه پسر کوچک خودشان به یک هتل تفریحی که در کوه‌های کلرادو قرار دارد، می‌روند و وظیفه دارند که از آن مراقبت کنند. اما در طی داستان مشخص می‌شود که آن‌ها قرار است تنها ساکنان این هتل در آن زمستان طولانی باشند. مدیر هتل به آن‌ها هشدار داده بود که این وظیفه را قبول نکنند زیرا در طی تابستان سال ۱۹۷۰، اتفاق بسیار وحشتناکی رخ داده بود. زمانی‌که این فیلم اکران شد، خود استیفن کینگ اولین نفری بود که از این اثر انتقاد کرد و معتقد بود که فیلمنامه فاصله و تفاوت زیادی با داستان اصلی در رمان دارد. در همان زمان هم نقدهای مختلفی حول محور این فیلم منتشر شد که یک سری از آن‌ها خوب و یک سری دیگر بد بودند. اما به مرور زمان این موضوع تغییر کرد و حالا این اثر به‌عنوان یکی از بهترین آثار ژانر وحشت به حساب می‌آید.

با اینکه منتقدان بازی جک نیکلسون و هتل اورلوک را خیلی دوست داشتند، اما معتقد بودند که داستان نوشته شده در فیلمنامه، ریتم و منطق زیادی ندارد. منتقدان ابتدایی معتقد بودند که سرعت پیش‌روی داستان خیلی کند است و سخت می‌توان با شخصیت‌ها ارتباط برقرار کرد. نظرات خود استیفن کینگ هم حاشیه‌های زیادی را به وجود آورد. او معتقد بود که فیلم درخشش به‌عنوان یک اثر ترسناک خیلی خوب است اما در بحث اقتباسی ضعیف عمل کرده است. او همچنین به انتخاب جک نیکلسون هم انتقاد کرد و به نظر او این انتخاب اشتباه بوده است. تنها جایزه‌ای هم که این فیلم برنده شد، جایزه ساترن و بخش بازیگر مکمل مرد بود. بنیاد فیلم آمریکا هم در فهرست ۱۰۰ سال... ۱۰۰ دلهره خود، فیلم درخشش را در رتبه ۲۹ و در فهرست ۱۰۰ سال... ۱۰۰ قهرمان و شرور، جک تورنس را در رتبه ۲۵ شروران قرار داد.

کرت راسل به همراه یک چراغ در فیلم The Thing
۲۴- فیلم The Thing
فیلم موجود

اکران: ۲۵ ژوئن ۱۹۸۲

زیرژانر: ترسناک علمی تخیلی

کارگردان: جان کارپنتر

نویسنده: بیل لنکستر

بازیگران: کرت راسل، ای. ولفورد بریملی، تی. کی. کارتر

میانگین امتیازات The Thing در IMDB: ۸.۱ | امتیاز متاکریتیک: ۵۷

زمانی‌که یک گروه از محققان آمریکایی در جنوبگان با یک موجود نامشخص و مرموز برخورد می‌کنند، هیجان داستان آغاز می‌شود. این موجود، یک شکل زندگی فرازمینی و انگل مانند است که خودش را شبیه به افراد دیگر در می‌آورد و بعد هم حرکات و اندام‌های آن‌ها را تقلید می‌کند. حتی تصور کردن به این موضوع هم بسیار ترسناک است. فکر کنید که حتی نتوانید به نزدیک‌ترین افراد زندگی خود اعتماد کنید؛ زیرا نمی‌دانید که آن‌ها خودِ واقعی‌شان هستند یا آن موجود مقابل شما ایستاده است. همین موضوع هم باعث می‌شود تا اعضای این گروه دچار پارانویا و درگیری با یکدیگر شوند زیرا دیگر نمی‌توانستند به یکدیگر اعتماد کنند و هر کدام از آن‌ها می‌توانست همان موجود باشد. این فیلم براساس رمانی که با نام Who Goes There? و با قلم جان دبلیو. کمبل منتشر شده، نوشته شده است.

البته این داستان یک بار دیگر هم در سال ۱۹۵۱ هم با نام The Thing from Another World (چیزی از دنیای دیگر) به روی پرده سینماها رفته بود. جالب است بدانید که تولید فیلم موجود، در دهه ۷۰ آغاز شده بود اما این اثر هم هفت خان رستم را طی کرد تا به مرحله اکران رسید. در طی این مدت، چندین کارگردان و نویسنده مختلف به روی کار آمدند و هر کدام ایده‌ها و رویکردهای متفاوتی را برای این داستان داشتند. همه این‌ها دست به‌دست هم دادند تا مراحل پیش تولید چندین سال طول بکشد و مرحله فیلم‌برداری در سال ۱۹۸۱ آغاز شود. برخلاف خیلی از فیلم‌هایی که در این فهرست هستند، این اثر در ابتدای اکران خود، با نظرات منفی خیلی زیادی روبه‌رو شد و لقب آشغال را گرفت. حتی مجله سینمایی Cinefantastique لقب نفرت‌انگیزترین فیلم تاریخ را به آن داد. البته خیلی‌ها اعتقاد دارند که علت اصلی این شکست، وجود رقبایی مانند فیلم E.T. the Extra-Terrestrial (ئی.تی. موجود فرازمینی) بوده است.

جف گلدبلوم بعد از تبدیل شدن به یک حشره در صحنه ترسناک فیلم The Fly
۲۳- فیلم The Fly
فیلم مگس

اکران: ۱۵ اوت ۱۹۸۶

زیرژانر: ترسناک علمی تخیلی

کارگردان: دیوید کراننبرگ

نویسنده: چارلز ادوارد پوگ و دیوید کراننبرگ

بازیگران: جف گلدبلوم، جینا دیویس، جان گتس

 میانگین امتیازات The Fly در IMDB: ۷.۶ | امتیاز متاکریتیک: ۷۹

فیلم مگس داستان یک دانشمند عجیب و غریب را برای ما نقل می‌کند؛ کسی که بعد از شکست خوردن یکی از آزمایش‌هایش، به مرور تبدیل به یک موجود هیبریدی و مگسی شد. اگر اسم فیلم مگس را در این فهرست نمی‌آوردیم، نمی‌توانستیم لقب کامل را روی آن بگذاریم. اگر دقت کرده باشید، فیلم ترسناک موفقِ کمی وجود دارد که اقتباسی نباشند و فیلمنامه‌ای اوریجینال داشته باشند. با اینکه این فیلم هم براساس داستانی کوتاه که با همین نام و به قلم جرج لانگلان منتشر شده، نوشته شده است، اما باز هم نمی‌توانیم بگوییم که یک اقتباس کامل است. فیلم مگس که بودجه کم ۹ میلیون دلاری داشت، توانست در باکس آفیس، چیزی حدود ۶۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. همین فروش هم باعث شد تا او تبدیل به پرفروش‌ترین و پرسود‌ترین اثر سینمایی در رزومه کاری کراننبرگ باشد.

علاوه‌بر فروش خیلی زیاد، طرفداران و منتقدان هم تا حد زیادی از آن استقبال کردند و جلوه‌های ویژه و ایفای نقش گلد بلوم را از نقاط مثبت بزرگ آن دانستند. هنرنمایی که گریمورها در این پروژه انجام دادند، باعث شد تا فیلم The Fly در مراسم اسکار همان سال، موفق به دریافت جایزه، در بخش بهترین گریم شود؛ این تنها اسکاری محسوب می‌شد که توسط فیلمی که کراننبرگ کارگردانی کرده بود، دریافت شد. ۳ سال بعد از اکران این اثر، دنباله‌ای هم به نام The Fly II توسط کریس والاس (متخصص جلوه‌های ویژه فیلم اصلی) ساخته شد که به اندازه قسمت اول موفق نشد. پیش از کراننبرگ، کارگردان جوانی به نام رابرت بیرمن انتخاب شده بود که این اثر را کارگردانی کند.

آنتونی هاپکینز به همراه جودی فاستر در حال صحبت کردن در فیلم The Silence of the Lambs
۲۲- فیلم The Silence of the Lambs
فیلم سکوت بره‌ها

اکران: ۱۴ فوریه ۱۹۹۱

زیرژانر: ترسناک روانشناختی

کارگردان: جاناتان دمی

نویسنده: تد تالی

بازیگران: جودی فاستر، آنتونی هاپکینز، اسکات گلن

 میانگین امتیازات The Silence of the Lambs در IMDB: ۸.۶ | امتیاز متاکریتیک: ۸۵

فیلم سکوت بره‌ها یک اثر اقتباسی و ترسناک دیگر است که تد تالی، نویسنده فیلم، داستان آن را براساس کتاب The Silence of the Lambs که به قلم توماس هریس منتشر شده، نوشته است. در این فیلم ما شاهد حضور هنرنمایی جودی فاسترِ محبوب در نقش یک مامور تازه‌کار سازمان اف بی آی به نام کلاریس استارلینگ بودیم؛ کسی که از دوره آموزشی‌اش خارج می‌شود تا یک قاتل سریالی به نام بوفالو بیل را دستگیر کند. روش کاری بوفالو بیل به این شکل بود که زنان را قربانی اعمال وحشتناک خود می‌کرد و بعد هم پوست آن‌ها را می‌کند. کلاریس برای اینکه بتواند در این مأموریت موفق باشد، یک سابقه روانی برای خودش ایجاد کرد و به سراغ یک زندانی به نام دکتر هانیبال لکتر رفت تا از او مشاوره بگیرد؛ هانیبال یک روانپزشک بسیار خوب و قاتل سریالی آدمخوار محسوب می‌شد.

پیش از این، داستان توماس هریس یک بار دیگر هم اقتباس شده بود که با نام Manhunter (شکارچی انسان) در سال ۱۹۸۶ به روی پرده سینماها رفت. این فیلم با فروش خیلی زیاد خود توانست جایگاه پنجمین اثر پرفروش سال ۱۹۹۱ را از آنِ خود کند. علاوه‌بر این، زمانی‌که سکوت بره‌ها در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به نمایش درآمد، توانست جایزه خرس نقره‌ای برای بهترین کارگردان را به‌دست بیاورد. اما موفقیت‌های این اثر به همین‌جا ختم نشد بلکه فیلم The Silence of the Lambs، در آن زمان تبدیل به سومین اثری شد که توانست در مراسم اسکار، در پنج بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه اقتباسی، جایزه این مراسم را به‌دست بیاورد. از ویژگی‌های فوق‌العاده سکوت بره‌ها، همین بس که این فیلم تنها اثر ترسناک تاریخ محسوب می‌شود که توانسته جایزه بهترین فیلم را در مراسم اسکار کسب کند. سکوت بره‌ها قطعا یکی از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ است.


منبع

سه گوش
دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد