مونا هستم - آرشیو 1400/9

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 25505
» بازديد ديروز : 90
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 25504
» بازديد سال : 25594
» بازديد کل : 25594
» اعضا : 0
» مطالب : 158

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی و تعمیر ظرفشویی بوش


تاریخ انتشار پست : 1400/9/29 بازدید : 355
مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

تعمیر ظرفشویی بوش


تعداد قطعات ماشین ظرفشویی زیاد و ساختار آنها پیچیده است. به همین دلیل معمولا خود افراد از عهده تعمیر ماشین ظرفشویی بر نمی‌آیند و نیاز به کمک تعمیرکار دارند. موارد زیر از جمله خدماتی است که تعمیرکاران آچاره برای رفع نقص و عیب‌یابی ماشین ظرفشویی به شما ارائه می‌دهند. ممکن است ماشین ظرفشویی شما نیز به یکی از این موارد نیاز داشته باشد:

نصب ماشین ظرفشویی

ابرکاوان    عیب‌یابی و تعمیرات هیدروستات ظرفشویی (Dishwasher Hydrostat)

    عیب‌یابی و تعمیرات هیتر ماشین ظرفشویی(Dishwasher Heater)

    تعمیرات انواع ظرفشویی قدیم و جدید

     باقی ماندن آب در ماشین ظرفشویی

    مشاهده خطاهای مختلف روی دستگاه ظرفشویی مثل خطای e15

    ماندن کف در ماشین ظرفشویی

    جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

    عیب‌یابی الکترونیکی دستگاه ظرفشویی و تعویض و تعمیر قطعات

    رفع نقص تایمرهای الکتریکی و نیمه الکترونیکی و میکروسوییچ و سنسورها

    بر طرف کردن نشتی

    رفع ایراد عدم تخلیه آب

    مرتفع کردن ایرادات درب دستگاه

    تعویض و تعمیر ظرف نمک

    تعویض شلنگ و شیرهای مکانیکی و الکتریکی

    تعویض و تعمیر پمپ سیرکولاسیون و تخلیه


کدهای خطای ماشین ظرفشویی 

صفحه نمایش دیجیتال ماشین ظرفشویی وضعیت دستگاه را به شما اطلاع می‌دهد. کدهای خطای ماشین ظرفشویی زبان صحبت کردن دستگاه با شما در مواقع بروز مشکل هستند؛ پس باید با آنها آشنا باشید. لازم به ذکر است برخی کدها و اقدامات توصیه شده ممکن است مناسب مدل دستگاه شما نباشد پس بهتر است دفترچه راهنمای دستگاهتان را نیز مطالعه کنید.


E01 ، E02 ، E03 ، E04 یا E05:  خطای ماشین ظرفشویی مربوط به قطعات الکترونیکی معیوب است که احتمالاً به این معنی است که خطایی فنی رخ داده و باید از تعمیرکار کمک بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم یکبار ماشین ظرفشویی خود را مجدداً راه اندازی کنید. برای انجام این کار دستگاه را خاموش کنید و چند دقیقه صبر کنید. سپس دستگاه را راه‌اندازی کنید. اگر کد خطای ماشین ظرفشویی هنوز روی صفحه نمایش وجود داشت؛ شیر آب را ببندید و ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده و با تعمیرکار ماشین ظرفشویی صحبت کنید.


EO6: سنسور درب ماشین ظرفشویی یا قطعات الکترونیکی آن معیوب است.


E07: نقصی در سیستم خشک‌کن ماشین ظرفشویی وجود دارد.


E08: سطح آب ماشین ظرفشویی بسیار کم است. حتما موقعیت قرارگیری ظروف را در دخل دستگاه بررسی کنید. اگر در ظروف گود آب جمع شده باشد، ممکن است آب زیادی برای شستشو در دستگاه وجود نداشته باشد. همچنین محتمل است اشتباه چیدن ظروف ورود آب را محدود کرده باشد.


E9 و E11: خطایی در سیستم گرمایش ماشین ظرفشویی وجود دارد.


E10: خطای E10 به این معنی است که در روند خشک کردن ماشین نقصی وجود دارد.


E12: المنت گرمایی ماشین ظرفشویی کثیف شده است. لطفاً طبق دستورالعمل رسوب‌زدایی موجود در دفترچه رهنما، ماشین ظرفشویی را رسوب‌زدایی کنید.


E14: خطایی در سیستم پرکن وجود دارد یا منبع آب معیوب است. جریان آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که شلنگ جریان ورودی آب پیچ خورده نیست و شیر آب مشکلی ندارد.


E15: آب در سینی کف ماشین ظرفشویی قرار دارد. حتما دستگاه را خاموش کنید و از تعمیرکار کمک بگیرید.

نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی در سایر شهرها

E16: مشکلی در سیستم ورودی آب وجود دارد. جریان آب را بررسی کنید (مطمئن شوید که شیر ورودی سالم است و شیلنگ ورودی پیچ نخورده است). اگر این مشکل به طور مکرر رخ داد، احتمالاً دستگاه نیاز به تعمیر دارد.


E18: خطایی در ورودی آب رخ داده است. علت خطا ممکن است شیلنگ تغذیه خم شده یا شیر آبِ بسته باشد. همچنین ممکن است فیلتر ورودی آب مسدود شده باشد.


E19: توزیع کننده موارد شوینده مشکل دارد.


E20 E21: این خطا می‌تواند ناشی از خرابی پمپ گردش ماشین ظرفشویی باشد.


E22: فیلتر ماشین ظرفشویی آلوده یا مسدود شده است. لطفاً سیستم فیلتر را بررسی کرده و آن را تمیز کنید.


E18: این کد خطای ماشین ظرفشویی زیمنس نشان دهنده خرابی پمپ فاضلاب ماشین ظرفشویی است که فقط توسط تعمیرکاران ماهر ماشین ظرفشویی زیمنس قابل رفع است.


E24 E25: ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نمی‌شود. علل احتمالی این مشکل می‌تواند این باشد که شلنگ تخلیه مسدود شده، پیچ خورده است یا پمپ فاضلاب مسدود شده است.


E26: مشکلی در مدار گردش آب ایجاد شده که به دلیل خرابی قطعات ماشین ظرفشویی است.


E27: ماشین ظرفشویی خطای منبع تغذیه را نشان می‌دهد و ولتاژ آن بسیار کم است. در این حالت دستگاه مشکلی ندارد و مشکل از ولتاژ است. لطفاً اتصال برق را بررسی کنید.


E31: نقصی در روند خشک کردن ظروف در ماشین ظرفشویی وجود دارد. آب در حین کار گرم نمی‌شود و ظروف خشک نمی‌شود. چشمک زدن صفحه نمایش: درب ماشین ظرفشویی شما به‌درستی بسته نشده است. سعی کنید دوباره درب را با دقت ببندید.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی بوش Bosch


اگر ماشین ظرفشویی بوش شما خطایی نمایش می‌دهد یعنی مشکلی بوجود آمده که باید آن را حل کنید. کد اروری که روی صفحه ماشین ظرفشویی مشاهده می‌کنید شما را راهنمایی می‌کند. برخی از این کدهای ارور به‌سادگی رفع می‌شوند. مثلا پمپ آب دستگاه تنظیم نیست و یا فیلتر آن نیاز به تمیزکاری دارد. برخی ارورها نیز به دلیل مشکلات فنی پیچیده‌تری هستند برای رفعشان باید از یک تکنسین کمک بگیرید.


خطای E12: رسوب آهک باعث گرفتگی ماشین ظرفشویی شده و باید رسوب‌زدایی شود.


خطای E14: جریان‌سنج یا فلومتر خراب است. رفع این نقص باید توسط متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش انجام شود.


خطای E15: این خطا مربوط به آب‌گرفتگی دستگاه است و می‌تواند ریشه در خرابی شناور یا سنسورها داشته باشد.


خطای E16 & E17: نفوذ آب به سیستم ماشین ظرفشویی


خطای E18: نفوذ آب به سیستم ماشین ظرفشویی


خطا E22:  فیلتر توسط ذرات غدا و آهک مسدود شده است و باید تمیز شود.


خطا E23: پمپ تخلیه دارای نقص است و باید سرویس و در صورت نیاز تعمیر و تعویض شود.


خطای E24: ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نمی‌شود. مسیر خروج فاضلاب را بررسی کنید.


خطا E25: پمپ تخلیه مسدود شده است. ریشه مشکل می‌تواند فیلتر مسدود شده یا گیر کردن پروانه پمپ باشد.

کد خطای ماشین ظرفشویی ال جی LG


OE: کد خطای OE روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ای جی نشان می‌دهد که دستگاه مشکل تخلیه دارد. این مشکل اغلب اوقات ناشی از گرفتگی غذا یا مشکل در نصب دستگاه است. برای حل این مشکل اقدامات زیر را انجام دهید:


    بقایای مواد غذایی را تمیز کنید.

    فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.

    مسیر و شلنگ تخلیه را بررسی کنید.


کد خطای IE: کد خطای IE نشان می‌دهد که سطح آب در ماشین ظرفشویی پس از 10 دقیقه از شروع آبگیری به اندازه کافی نرسیده است. برای رفع این خطا، موارد زیر را بررسی کنید:


    سالم بودن قطعات و شیرآلات: اگر دستگاه به تازگی نصب شده است، مطمئن شوید که شیر تغذیه آب درست نصب شده است.

    فشار آب

    بررسی شلنگ تخلیه: اگر خروجی شلنگ تخلیه شما پایین‌تر از پایه ماشین ظرفشویی شما نصب شده باشد، ممکن است این امر باعث تخلیه زودرس شود.

    آب و هوای زمستانی: اگر ماشین ظرفشویی در محلی نصب شده باشد که قسمت‌هایی از آن در معرض دمای زیر انجماد قرار گیرد ممکن است منجمد شود و باعث بروز این مشکل شود. اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و کد خطای IE همچنان ادامه داشت، دستگاه به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارد.


2H: نشانگر زمان تخمینی باقی مانده برای چرخه است. 2H به معنی زمان تخمینی باقی مانده کمتر از 2 ساعت است، زمانی که زمان کمتر از 99 دقیقه است شروع به شمارش معکوس می‌کند تا چرخه شستشو تمام شود. این کد خطا نیست و نیازی به خدمات تعمیر ندارد.


کد خطای AE & E1 ماشین ظرفشویی: کد خطای AE یا E1 نشان دهنده نشت احتمالی دستگاه است. این پیام معمولاً ناشی از سرریز شدن آب است، که ناشی از هم سطح نبودن دستگاه یا نوع یا مقدار نامناسب مواد شوینده است.


کد خطای LE یا CE: پیام نمایش LE یا CE خطای حرکتی است و ممکن است نشان دهنده مشکل موتور یا سیم کشی بین موتور و برد کنترل باشد.


کد خطای CR: این کد خطا نشان می‌دهد که ماشین ظرفشویی در حالت TEST MODE است. این حالت توسط تکنسین‌های سرویس برای بررسی عملکرد دستگاه استفاده می‌شود. CR با فشار دادن و نگه داشتن همزمان 3 دکمه فعال می‌شود. اما چطور می‌توان کد خطای CR را غیر فعال کرد:


    دکمه POWER را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود.

    یکی الی دو دقیقه صبر کنید، سپس دستگاه را دوباره روشن کنید.


bE کد خطا: کد خطای bE استفاده از شوینده نامناسب را نشان می‌دهد. برای حل مشکل از شوینده‌های استاندارد استفاده کنید.


کد خطای FE: خطای FE در ماشین ظرفشویی شما نشان می‌دهد که دستگاه شما دچار خطای پر شدن شده است. مقدار زیادی آب در دستگاه وجود دارد و پمپ تخلیه به طور خودکار روشن می‌شود. معمولاً با انجام مراحل زیر می‌توان این مشکل را اصلاح کرد:


    دکمه POWER را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی خاموش شود.

    برق ماشین ظرفشویی را قطع کرده و 10 ثانیه صبر کنید.

    دکمه POWER را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی روشن شود و یک چرخه جدید شروع شود.


کد خطای HE: کد خطای HE نشان می‌دهد که هیتر ماشین ظرفشویی ایراد دارد. این خطا زمانی رخ می‌دهد که واحد نتواند آب را گرم کند یا آب بیش از 65 درجه سانتی گراد گرم شده باشد. خطای HE معمولاً با انجام مراحل زیر قابل تصحیح است:


    دکمه POWER را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی خاموش شود.

    ماشین ظرفشویی خاموش کرده، برق ماشین ظرفشویی را قطع کنید و 10 ثانیه صبر کنید.

    ماشین ظرفشویی را روشن کنید. یک چرخه جدید شستشو اجرا کنید.


اگر با این اقدام مشکل حل نشد نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارید.


nE - خطای موتور: وقتی دستگاه شما مشکلی در بخشی از موتور که بازوهای اسپری را کنترل می‌کند، داشته باشد این خطا نمایش داده می‌‌شود. این خطا باید توسط تعمیرکاران برطرف شود.


ارور PF - قطع برق: این بخش برای محافظت از ماشین ظرفشویی در صورت قطع برق طراحی شده است و ممکن است زمانی که از محافظ مناسبی برای ماشین ظرفشویی استفاده نمی‌کنید با آن مواجه شوید.


tE - خطای حرارتی: کد خطای tE ماشین ظرفشویی ال جی نشان می‌دهد که واحد دچار خطای حرارتی شده است. اگر دمای آب بالاتر از 194 درجه باشد یا در ترمیستور مشکلی وجود داشته باشد، این اتفاق می‌افتد.


CL - قفل کودک: نمایش این پیام در صفحه نمایش یک کد خطا نیست. این کد به این معنی است که ویژگی CHILD LOCK یا CONTROL LOCK فعال شده است. هنگامی که فعال است، تنظیمات تغییر نمی‌کند و دکمه‌ها غیر فعال هستند البته به جز درب ماشین لباسشویی و دکمه POWER.


اعداد 01 ، 02 ، 03 ، تا 24- H01-H02: این اعداد یک کد دو رقمی (یعنی 01 ، 02 ، 03 ، تا 24) هیتند که نشان می‌دهند DELAY START یا راه‌اندازی با تاخیر فعال شده است. این عدد نشان دهنده میزان زمان تاخیر در چرخه است و یک خطا نیست.


P1 ، P2 ، P3 ، P4 (چرخه بارگیری): این علائم نیز کد خطا نیستند و معرف چرخه‌های شستشو است. بسته به چرخه انتخابی، کد از P1 به P4 تغییر می‌کند: P1: شستشوی ظروف خیلی کثیف مانند قابلمه‌ها و تابه‌ها P2: شستشوی ظروف چرب و کثیف P3: شستشوی ظروف شیشه‌ای P4: شستشوی ظروف در طول شب

کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ Samsung


خطای سرریز آب OE/OC/0C/oE: این خطا زمانی نشان می‌دهد که آب زیاد در ماشین ظرفشویی وجود دارد که می‌تواند نشان دهنده مشکلی در شیر ورودی آب یا برد اصلی باشد. شلنگ تخلیه، اتصال سینک، فیلتر، پمپ تخلیه و تخلیه را بررسی کنید. هرگونه انسداد را تمیز کنید. اگر آب همچنان سرریز می‌شد، شیر ورودی یا برد باید توسط تعمیرکار تعویض شود.


خطای فیلتر مسدود شده 1E/IE: این کد بدین معنی است که آب از فیلتر عبور نمی‌کند. برای رفع مشکل باید فیلتر را که در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد تمیز کنید.


منبع

ابركاوان

دسته : ,
برچست ها :

راهبند الکتروهیدرولیک , راهبند دستی


تاریخ انتشار پست : 1400/9/28 بازدید : 126
راهبند الکتروهیدرولیک

نوع هیدرولیک بسیار قدرتمندتر و مقاوم تر از نوع الکترومکانیکی است. آنها را قادر می سازد بازوهای راهبند سنگین تر را بلند کنند. پس، اگر تسهیلات شما به رونق بیشتر از حد معمول نیاز دارد، برای شما یک مورد است.

راهبند دستی

کمترین موانع رونق، راهبند دستی است. این موارد در ورودی ها با استفاده محدود نصب میشوند تا موجب دلخوری کاربران نشوند. با این وجود، نکته مثبت این است که آنها برای کار به هیچ منبع تغذیه ای نیازمند نیستند.

راهبند الکتروهیدرولیکی9راهبند الکتروهیدرولیکی
پیاده سازی و مزایا راهبند الکتروهیدرولیکی

راهبند بوم اغلب از ورودی های گاراژهای پارکینگ اداری، ساختمانهای مسکونی و عمومی یا مکانهای پارکینگ مراکز محافظت می کنند. آنها همچنین در باجه های عوارض و سایر مناطق کنترل ترافیک نصب می شوند. به عبارت دیگر، راهبندها خود را در مکان های دارای ترافیک متوسط ​​تا سنگین اثبات می کنند. هدف اصلی چنین مانعی از بین بردن دسترسی وسایل نقلیه غیر مجاز  به مکان موردنظر شما است.

جک برقی PHOBOS-BT
راهبند الکتروهیدرولیک نوعی از راهبند است که داراي سيستم محرک الکتروهيدروليک مي باشند به اختصار با نام راهبند هيدروليک شناخته مي شوند.

بخش هاي اصلي راهبند الکتروهیدرولیک عبارتند از:

چراغ فلاشر روي بدنه

مدار فرمان الکترونيک

دريچه اضافه کردن روغن

پيچ تخليه هواي سيلندر راست

واحد هيدروليک (موتور الکتريکي، پمپ هيدروليک و مخزن روغن)

سيلندر هيدروليک سمت راست

پره هاي خنک کننده پمپ هيدروليک

شلنگ هيدروليک اتصال پمپ به سيلندر راست

شلنگ هيدروليک اتصال پمپ به سيلندر راست

خلاص کن دستي

سيلندر هيدروليک سمت چپ

پيچ تخليه هواي سيلندر چپ

محفظه راهبند (کاور)

انکودر

جعبه اتصال برق ورودي

منبع تغذيه

راهبند الکتروهیدرولیک به علت استهلاک مکانيکي کمتر نسبت به راهبنده الکترومکانيک، براي محل هاي پرتردد مناسب تر مي باشد. راه بندهاي هيدروليک را براساس ولتاژ تغذيه موتور مي توان به دو گروه 24 ولت و 220 ولت تقسيم نمود. مزيت عمده مدل 24 ولت قابليت افزودن باتري پشتيبان براي استفاده از راه بند در هنگام قطع برق مي باشد. از طرف ديگر تجهيزات ايمني نظير انکودر که براي جلوگيري از برخورد ميله راهبند با وسايل نقليه به کار مي رود تنها در راهبندهاي 24 ولت قابل استفاده مي باشد..

.


.

خصوصیات ویژه کرکره برقی

 

( کرکره ریموت دار ) :


    جلوگیری از اتلاف انرژی

    اشغال فضای کم برای نصب ، نصب آسان و سریع

    نمایی زیبا در زمان بسته بودن

    قابل ارائه در رنگ ها و طرح های مختلف برای هماهنگی با نما

    گزینه ای با ایمنی و استحکام بالا

    محافظ در برابر عوامل جوی ، طوفان های سهمگین ، بارندگی و تابش خورشید

    قابلیت کنترل از راه دور کرکره برقی به صورت هوشمند

    قابلیت عملکرد دستی و اتوماتیک و استفاده از انرژی برق به صورت ذخیره (UPS)


مزایای کرکره برقی :

یکی دیگر از اجزای ساختمان که امروزه استفاده زیادی دارد کرکره برقی است. که در گذشته تنها برای مغازه از آن استفاده می شد اما امروزه کاربرد گسترده ای دارد و به مروز زمان دچار تغییرات و پیشرفت هایی شده است .کرکره برقی با نیروی الکتریکی کنترل می شود و یکی از مهم ترین ویژگی آن کاهش نیروی انسانی برای باز و بسته کردن آن است و می توان کرکره برقی را با استفاده از یک ریموت از فاصله دور باز یا بسته کرد.کرکره برقی در انواع رنگ ها و طرح ها وجود دارد و می توان با توجه به نوع ساختمان رنگ و طرح مناسب کرکره را انتخاب کرد.کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک تنوع و زیبایی زیادی دارد.کرکره برقی با توجه به مدل آن کاربرد مختلفی دارد.


برخلاف کرکره معمولی که پس از مدتی کیفیت و کارایی خود را از دست می دهد،طول عمر کرکره برقی زیاد است و کیفیت خود را تا چندین سال از دست نمی دهد و با دوام است.کرکره برقی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و قطعات آن به راحتی قابل تعویض و تعمیر است.بنابراین تعمیر کرکره برقی بر خلاف کرکره معمولی بسیار راحت و آسان است.در گذشته با خراب شدن قطعه ای از کرکره معمولی کرکره به طور کامل از کار می افتاد و تعمیر آن بسیار دشوار بود.کرکره برقی همچنین برای هر آب و هوایی مناسب است و تکنولوژی بالای آن در هر آب و هوای گرم و سرد و بارانی از فرسایش آن جلوگیری می کند و شرایط آب و هوایی نمی تواند عمر آن را کاهش دهد.


کرکره برقی انواع مختلفی دارد و در هر مکانی و با هر ارتفاع و طول و عرضی قابل استفاده است و محدودیتی ندارد.کرکره های معمولی که در گذشته استفاده می شد سر و صدای زیادی داشت اما در کرکره برقی سر و صدا بسیار کاهش داده شده است و هنگام باز و بسته کردن صدا ایجاد نمی شود و تنها در صورتی که دچار خرابی شده باشند ممکن است صدا ایجاد کنند.

به طور کلی از جمله مزایای کرکره برقی عبارتند از :


    استفاده از نیروی الکتریکی به جای نیروی انسانی    زیبایی و تنوع

    عمر طولانی

    تعمیر آسان

    مناسب با هر شرایط آب و هوایی

    قابل استفاده در هر طول و ارتفاعی

    کاهش آلودگی صوتی


کرکره برقی از نظر جنس ونوع کارکرد ،انواع مختلفی دارد.و از نظر نوع کارایی به کرکره برقی پنجره و کرکره برقی پارکینگی می توان اشاره کرد و بر حسب جنس می توان به انواع کرکره برقی شیشه ای ،کرکره برقی آلومینیومی،کرکره برقی فولادی اشاره کرد.


کرکره برقی شیشه ای حالتی شبیه به شیشه دارد و در برخی مغازه ها استفاده می شود و در صورتی که کرکره بسته باشد درون مغازه از بیرون مشخص می شود.به این کرکره برقی ،کرکره برقی شفاف نیز گفته می شود و تیغه این نوع کرکره برقی گران تر از انواع دیگر است.


کرکره برقی آلومینیومی تنوع رنگ زیادی دارد و در موارد زیادی استفاده می شود و می توان گفت این نوع کرکره برقی بیشترین استفاده را دارد.


کرکره برقی فولادی نوع دیگری از کرکره برقی است که در برابر ضربه و حرارت و سرقت بسیار مقاوم است و برای افرادی که امنیت برایشان اهمیت دارد این نوع کرکره برقی انتخاب مناسبی است.به کرکره برقی فولادی ،کرکره برقی رول گیتر نیز گفته می شود.


کرکره برقی از چند قسمت تشکیل می شود.برای مثال تیغه کرکره برقی،موتور کرکره برقی،شفت ،ریل و... برخی از قطعات کرکره برقی است و هر کدام از این قطعات خراب شود می توان به راحتی آن را تعمیر کرد یا تعویض کرد.نوع موتور کرکره برقی و نوع تیغه کرکره برقی و بسیاری از قطعات دیگر کرکره برقی و همچنین طول و ارتفاع آن و... قیمت کرکره برقی را تعیین می کند.


بیوگرافی کرکره برقی :

با پیشرفت تکنولوژی وافزایش نوآوری ها در همه زمینه ها و به خصوص توجه و نیاز به امنیت اتوماتیک کردن درب ها توجه بسیاری را به خود جلب کرد و افراد به فکر اتوماتیک کردن درب ها افتاده و تلاش های زیادی برای تحقق آن انجام داده و نتایج بسیار خوبی به دست آوردند.که البته استفاده از درب های کرکره ای توسط دانشمند یونانی به نام هرون مطرح شد و می توان گفت تاریخچه استفاده از این درب ها به دوره یونان باستان بر می گردد.که البته استفاده از درب های اتوماتیک و کرکره برقی به سبک امروزی در ابتدا توسط لیهیت و در هورتن آمریکایی در سال 1954 میلادی با استفاده از سیستم هیدرولیک ساخته شد.و اولین شرکت تخصصی درب اتوماتیک کرکره ای در دهه 70 میلادی توسط دانش آموز آمریکایی ایجاد شد. و یک مهندس مکانیک نیز با استفاده از یک بازوی هیدرولیکی ساده درب اتوماتیک لولایی را به درخواست یک معلول جسمی اختراع کرد.که استفاده از سیستم هیدرولیک برای ساخت و نگهداری درب اتوماتیک نیازمند هزینه بسیار زیاد بود.که استفاده از موتورهای الکترومکانیک در درب اتوماتیک کرکره ای موجب پیشرفت و تبدیل شدن درب اتوماتیک کرکره ای به یک صنعت شد.


نوع جدید کرکره برقی،کرکره اتوماتیک است که عمل بالا و پایین رفتن آن به وسیله موتورهای ویژه کنترل می شود.این کرکره ها از تیغه های مقاوم و مستحکم ساخته می شوند و امنیت و سرعت آن ها حرف اول را می زند و می توان در رنگ های مختلف سفارش داده شوند.تیغه این کرکره ها در مقابل سرما و گرما مقاوم است و توسط ضربه آسیبی به آن وارد نمی شود.


با گسترش زندگی مدرن و هوشمند سازی ساختمان ها صنعت کرکره برقی رونق قابل توجهی داشته است .جنس تیغه کرکره برقی بسیار مهم است و می توان گفت از جمله مهم ترین عواملی است که قیمت نهایی کرکره برقی را تعیین می کند.در کرکره های ارزان قیمت از آلومینیوم ضایعاتی استفاده می شود که این نوع تیغه ها پس از مدتی موجب تولید صدا و در نهایت جدا شدن آن ها از هم می شود.تیغه کرکره برقی با کیفیت باید از مواد اولیه درجه یک تهیه شود.نحوه تولید تیغه کرکره برقی نیز بسیار مهم است و تیغه های اکسترود نسبت به تیغه های تهیه شده در کارگاه ریخته گری بهتر است.برای ساخت تیغه کرکره برقی مرحله سختی کاری و مرحله انودایز بسیار مهم است و در ساخت تیغه کرکره برقی های ارزان قیمت این مراحل به درستی انجام نمی شود.رنگ تیغه کرکره برقی نیز بسیار مهم است و باید قبل از رنگ این تیغه ها کاملا توسط محلول خاصی شستشو و تمیز شوند و رنگ این تیغه ها باید به گونه ای باشد که در مقابل سرما و گرما و برف و باران و آفتاب مقاوم باشد و تغییر رنگ ندهد.


کرکره های قدیمی علاوه بر وزن بالا در هنگام بالا کشیدن و ایجاد آلودگی صوتی و ظاهر نا زیبا از نظر امنیتی نیز ایراداتی داشتند و به راحتی می توانستد با باز کردن قبل آن ها را باز کرد.که با تولید کرکره برقی همه این مشکلات برطرف شد و کرکره برقی همه ایرادات کرکره سنتی را برطرف کرد و امنیت بالایی ایجاد کرد و به همین دلیل توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد و امروزه اغلب افراد از کرکره برقی استفاده می کنند.


مهم ترین تفاوت کرکره های برقی با کرکره قدیمی در سرعت و امنیت و ظاهر آن ها است.سرعت بالا و پایین بردن کرکره های برقی در مقایسه با کرکره های قدیمی بسیار بیشتر است و نیازی به زور بازو نیست و با ریموت به راحتی کنترل می شوند.این کرکره ها تنها توسط موتور خود به بالا یا پایین هدایت می شوند و در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارند.این کرکره ها ظاهر زیبایی دارند زیرا می توان از تیغه های رنگی دلخواه در آن ها استفاده کرد که رنگ این تیغه ها نیز دز برابر خش و خط مقاوم است.


تکنولوژی کرکره برقی و مشخصات آن :

امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها هستیم و اتوماتیک شدن درب ها از جمله این تکنولوژی است و افراد زیادی امروزه به دنبال افزایش امنیت و اتوماتیک کردن درب ها هستند.که البته تاریخچه استفاده از درب های کرکره به دوران یونان باستان بر می گردد و پس از آن این نوع درب ها پیشرفت زیادی داشته و امروزه از کرکره برقی اتوماتیک استفاده می شود که توسط موتورهای به خصوص کنترل می شوند.مهم ترین ویژگی های این نوع کرکره برقی ها امنیت و سرعت بالای آن ها است.تیغه کرکره برقی بسیار مقاوم است و در برابر سرما و گرما و ضربه آسیب نمی بیند.با هوشمند سازی ساختمان ها استفاده از این کرکره برقی ها بسیار رایج شد و در بسیاری از ساختمان ها از کرکره برقی در رنگ های مختلف استفاده می شود.


کرکره های سنتی وزن بسیار بالایی داشتند و علاوه بر ظاهر نا زیبا باعث ایجاد آلودگی صوتی می شدند و امنیت بسیار پایینی داشتند و کرکره برقی با برطرف کردن همه این ایرادات کرکره سنتی جایگزین آن شد و افراد زیادی را به سمت خود جذب کرد.کرکره برقی توسط ریموت کنترل می شود و بر خلاف کرکره سنتی برای باز و بسته کردن آن نیازی به زور بازو نیست.موتور کرکره برقی و تیغه کرکره برقی از مهم ترین اجزای آن است و برای انتخاب کرکره برقی باید به آن توجه شود.

تیغه کرکره برقی :


از سه نوع تیغه کرکره برقی دوجداره، تیغه کرکره برقی گالوانیزه و …، تیغه کرکره برقی شفاف در کرکره برقی استفاده می شود. تیغه کرکره برقی دو جداره نسبت به دو نوع دیگر بیشترین استفاده را در کرکره برقی دارند و این نوع تیغه کرکره برقی استقامت بسیار بالایی دارد و در سایزهای مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع تیغه کرکره برقی همچنین به روغن کاری نیاز ندارد.


نوع دوم تیغه کرکره برقی تیغه رول فرمینگ است که تفاوت آن با تیغه دو جداره بی صدا بودن و عایق بودن آن است اما یکی از مشکلات این نوع تیغه این است که در این نوع تیغه به دلیل فرمینگ بودن نمی توان از ورق های سنگین و قوی استفاده کرد و به همین دلیل این نوع تیغه ها در برابر فشار و ضربه زیاد استقامت کمتری دارند.این نوع تیغه کرکره برقی اغلب در مناطق با رطوبت کمتر کاربرد دارد.


تیغه پلی کربنات یا تیغه شفاف ضد خش و ضد ضربه و ضد اشتغال است و در رنگ های مختلف تولید می شود و این نوع تیغه کرکره برقی در کارخانجات و پارکینگ و پنجره و ... کاربرد دارد.

موتور کرکره برقی :


در ابتدا برای برقی کردن کرکره های سنتی از موتور کرکره سانترال استفاده می شد که با روی کار آمدن کرکره برقی موتور کرکره توبلار و موتور کرکره ساید مورد استفاده قرار گرفت.


موتور توبلار در انواع کرکره برقی کاربرد دارد و در بین نصابان کرکره برقی محبوبیت بسیار زیادی دارد و می توان گفت پر کاربرد ترین نوع موتور در کرکره برقی است. نصب این نوع موتور کرکره برقی بسیار آسان است و این نوع موتورهای کرکره برقی در وزن های مختلف وجود دارد.از مهم ترین ویژگی های این نوع موتورهای کرکره برقی، نصب آسان، صدای بسیار کم، امنیت و کارایی بسیار بالای آن است . از این نوع موتورها در کرکره برقی فروشگاه های کوچک و پنجره ها و پارکینگ های کم تردد استفاده می شود.


نوع دیگر موتور کرکره برقی، موتور کرکره ساید است که برخلاف موتورهای توبلار فضای زیادی اشغال می کند و به همین دلیل اغلب در پارکینگ های پرتردد و کارخانجات و فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع موتور کرکره برقی قدرت بسیار بالایی دارد و بی صدا است. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع موتور این است که به راحتی و بدون مسدود کردن محل نصب کرکره می توان آن را تعمیر یا تعویض کرد.منبع:

البرز صنعت مبنا

دسته : ,
برچست ها :

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز تکنو تهران


تاریخ انتشار پست : 1400/9/28 بازدید : 133
نمایندگی تعمیرات اجاق گاز تکنو تهران

گاهی ممکن است اجاق گاز شما دچار مشکلات ساده ای باشد که برای تعمیر آن نیاز به صرف هزینه و زمان زیاد نباشد. شما می توانید در صورت مشاهده مشکل و خرابی در دستگاه خود ابتدا با مرکز <!--td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}-->تعمیر اجاق گاز تکنوگاز با شماره 02133790709 تماس گرفته و با در میان گذاشتن مشکل دستگاه خود آن را به صورت تلفتی و به کمک کارشناسان برطرف کنید؛ اگر مشکل جدی تر است و به صورت غیرحضوری رفع نمی شود، می توانید در هر ساعت از شبانه روز با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز تکنو ایتالیا  یعنی هیت نت تماس بگیرید.از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت تعمیر گاز و فر تهران محل سکونت شما است. محله جزو عواملی است که قیمت تعمیر گاز رومیزی در تهران را تعیین می کند. در محله های گران قیمت هزینه ی ارائه خدمات و تعمیرات بالاتر است و مواردی هم چون دور بودن و یا دسترسی نامناسب محل زندگی نیز موثر است.
تعمير اجاق گاز لوفرا
هزینه تعمیر اجاق گاز و فر تهران
قیمت تعویض شیشه اجاق گاز تهران با توجه به قیمت شیشه های تولیدی و موجود بازار مشخص می شود. معمولا شیشه هایی با کیفیت پایین تر را می توانید با هزینه ی کمتری تهیه کنید. برای اطلاع دقیق از هزینه تعویض شیشه اجاق گاز در تهران به بازار فروش لوازم و قطعات جانبی اجاق گاز مراجعه کنید. تعمیرکار متخصص و حرفه ای می تواند تفاوت های شیشه های مختلف را به خوبی برای شما توضیح دهد.
قیمت تعمیر اجاق گاز در تهران
اگر برای دفعات مکرر با مشکل شکستن شیشه اجاق گاز رومیزی مواجه شده اید باید علت اصلی به وجود آمدن این مشکل را بیابید. ممکن است دلیل این اتفاق نصب غیر اصولی و یا استفاده ی اشتباه از اجاق گاز باشد. با اطلاع از قیمت تعویض شیشه گاز رومیزی با استیل در تهران می توانید برای تعویض صفحه ی شیشه ای با صفحه ی استیل تصمیم بگیرید. تفاوت های گازهای رومیزی با صفحه شیشه ای و گازهای رومیزی با صفحه استیل را به خوبی بشناسید و با توجه به نیازهایتان تصمیم بگیرید.
قیمت شیشه گاز رومیزی در تهران نیز مانند همه ی وسایل دیگر ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با کیفیت آن دارد. همان طور که می دانید یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت محصول کیفیت آن است. بهتر است برای پیش گیری از هزینه های دوباره محصول با کیفیتی انتخاب کنید.
علت خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز می تواند به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد. این عوامل به شرح زیر است:
خرابی شیر ورودی و شلنگ اتصال گاز

در اولین قدم باید بررسی کنید که شیر گاز باز است و لوله اتصال به اجاق گاز پارگی و نشتی نداشته باشد.
تمیزی شعله گاز
در مرحله دوم خاموش شدن شعله اجاق گاز یا کم بودن شعله اجاق گاز ممکن است ناشی از کثیف بودن محل شعله باشد. از این رو باید محل شعله گاز و منفذ خروجی آن بررسی گردد. زیرا در خیلی از مواقع باقی مانده غذاها و مایعات باعث می شود منفذ خروجی گاز مسدود گردد.
دلیل کم بودن شعله اجاق گاز در مواقع زیادی ناشی از همین مشکل است. این حالت بخصوص زمانی مشاهده می شود که همه شعله ها به خوبی روشن می شود و یک شعله گاز که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، مشکل دارد. برای حل این مشکل باید شعله گاز و کلاهک آن جدا شده و به خوبی تمیز گردد.

علت خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز

علت خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز می تواند به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد. این عوامل به شرح زیر است:
خرابی شیر ورودی و شلنگ اتصال گاز
در اولین قدم باید بررسی کنید که شیر گاز باز است و لوله اتصال به اجاق گاز پارگی و نشتی نداشته باشد.
تمیزی شعله گاز
در مرحله دوم خاموش شدن شعله اجاق گاز یا کم بودن شعله اجاق گاز ممکن است ناشی از کثیف بودن محل شعله باشد. از این رو باید محل شعله گاز و منفذ خروجی آن بررسی گردد. زیرا در خیلی از مواقع باقی مانده غذاها و مایعات باعث می شود منفذ خروجی گاز مسدود گردد.
دلیل کم بودن شعله اجاق گاز در مواقع زیادی ناشی از همین مشکل است. این حالت بخصوص زمانی مشاهده می شود که همه شعله ها به خوبی روشن می شود و یک شعله گاز که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، مشکل دارد. برای حل این مشکل باید شعله گاز و کلاهک آن جدا شده و به خوبی تمیز گردد.
اختلال در عملکرد ترموکوپل اجاق گاز دلیل خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز باشد.
خراب شدن پیچ تنظیم فشار گاز شعله می تواند علت خاموش شدن شعله اجاق گاز باشد.
خراب شدن پیچ تنظیم گاز نیز می تواند دلیل خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز باشد.
عدم تنظیم درست اجزای گاز و کلاهک نیز می تواند علت خاموش شدن شعله اجاق گاز باشد.

نکات نصب اجاق گاز

1 2 3 4 5 6 7
از نصب اجاق گاز در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست خودداری کنید. اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید. بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله کشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود. طول شیلنگ نباید از ۱٫۵ متر بیشتر باشد و شیلنگ مخصوص گاز باشد. پس از نصب اجاق گاز با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید. از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید. هنگام شستشوی سینی‌های اطراف مشعل‌ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نم‌دار همراه با مواد شوینده مخصوص اجاق گاز استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

آموزش تعمیر اجاق گاز صفحه ای و فردار و نکات خاص

استفاده مرتب از اجاق گاز در طول روزهای متوالی می تواند باعث خرابی و ایجاد عیب در قطعات این وسیله شود. می توانید با دانستن نکاتی این ابزار را در آشپزخانه خیلی سریع تعمیر کنید.

مهمترین نکته ای که برای آموزش تعمیر اجاق گاز باید بدانید، رعایت نکات ایمنی است. از بسته بودن شیر اصلی متصل به اجاق گاز، عدم اتصال گاز به برق و همچنین اطمیناتن از شرایط مناسب در محیط، موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنید.
نکات مهم برای عیب یابی انواع اجاق گاز

نکاتی مهم برای عیب یابی اجاق گاز وجود دارد که عبارتند از رعایت نکات ایمنی، ارتباط با کارشناسی تعمیر اجاق گاز و خودداری کردن از تعویض قطعات بدون داشتن اطلاعات فنی، که هر کدام از موارد باعث جلوگیری از خسارات احتمالی کارآمد هستند.

اگر به هر دلیلی، اجاق گاز شما با مشکل روبرو شد، باید از تعمیر آن خودداری نمایید. کارشناسان تعمیر اجاق گاز صفحه ای، بر این باور هستند که عدم تخصص و نداشتن مهارت در تعمیر اجاق گاز می توانید مشکلات جدی به همراه داشته باشد.

عیب یابی اجاق گاز مرحله مهمی است که باید بیش از قبل به آن توجه کنید. بررسی دلیل خرابی در هر کدام از قطعات اجاق گاز بسیار مهم است. در صورتی که بتوان دلیل دقیق خراب شدن را تشخیص داد، قطعا می توان نسبت به رفع عیب ایجاد شده در مدت زمان مناسب هم اقدام کرد..

آموزش تعمیر دود کردن شعله اجاق گاز

دود کردن شعله اجاق گاز یکی دیگر از مشکلات رایج است که حداقل یک بار در طول مدت استفاده از اجاق گاز صفحه ای ممکن است مشاهده شود. این دود کردن شعله اجاق ناشی از زیاد بودن نسبت گاز در مخلوط هوا و گاز می باشد.

تعویض کردن نازل گاز و کم کردن نسبت گاز در مخلوط راه حل اصلی این مشکل است. باید توجه داشته باشید که هر نوع تعمیر یا تعویض قطعه در ساده ترین حالت ممکن است خطر افرین باشد.
آموزش تعمیر صدا زیاد شعله اجاق گاز

وزش داشتن شعله اجاق گاز باعث ایجاد صدایی غیر استاندارد و غیر طبیعی می شود. بیشتر بودن نسبت هوا در مخلوط هوا و گاز دلیل اصلی ایت صدای غیر طبیعی به شمار می رود. در آموزش تعمیر اجاق گاز برای رفع این مشکل می توان به راه حلی ساده یعنی بستن صفحه مخلوط اشاره کرد.
آموزش تعمیر بلندی غیر طبیعی شعله های اجاق گاز

شعله های اجاق گاز باید بلندی استاندارد و طبیعی داشته باشند. اگر شعله اجاق گاز خیلی بلندتر از حد معمول باشد، می توان دلیل اصلی این مشکل را زیاد بودن نسبت هوا و گاز بیان کرد.

کم کردن این نسبت به صورت یکسان در اجاق گاز، می تواند روشی ساده برای مشکل شعله بلند اجاق گاز به حساب آید.
آموزش تعمیر ثابت نماندن فر در دما تنظیم شده

فر بعد از روشن شدن باید در دما تنظیم شده توسط کاربر ثابت بماند. در صورتی که فر در دمای تنظیم شده ثابت نباشد، مشکل مربوط به تنظیم ترموستات فر است. تنظیم ترموستات فر طبق راهنمای اجاق گاز انجام می شود و مشکل رفع می شود.
آموزش تعمیر ثابت نبودن شعله اجاق گاز

پایدار نبودن شعله اجاق گاز به دلیل مشکل در ترموکوپل است. برای رفع این مشکل باید ترموکوپل را بررسی کرد. تعویض این قطعه در اجاق گاز در صورت خرابی، مشکل پابدار نبودن شعله را رفع می کند.

تعویض قطعات اجاق گازهای خانگی یکی از تخصصی ترین اقداماتی است که باید تویسط کارشناس انجام گیرد.
آموزش تعمیر بسته نشدن درب اجاق گاز

اجاق گاز با گذشت زمان و ایجاد پوسیدگی دچار مشکل خواهد شد. عدم بسته شدن درب اجاق گاز جزو مشکلاتی است که می توان به آن اشاره کرد. از بین رفتن و خرابی درزهای درب اجاق گاز به مرور زمان اتفاق خواهد افتاد.

این یکی از اصلی ترین دلایل بسته نشدن درب اجاق به حساب می آید. در آموزش تعمیر اجاق گاز، برای حل این مشکل لوله های ریلی درب و همچنین درزگیرهای درب اجاق گاز ضروری می باشد.
آموزش تعمیر مشکل حرارت شعله اجاق گاز

شعله اجاق گاز با قابلیت نظیم میزان حرارت، امکان طبخ انواع غذا را فراهم میک ند. گاهی حتی با قرار دادن شعله های اجاق گاز در بالاترین وبیشترین میزان ممکن هم شاهد حرارت کم خواهید بود.

این مشکل با بررسی سه بخر از اجاق گاز و عیب یابی دقیق این بخش ها رفع می شود. وجود بعضی از آلودگی ها در قسمت شعله پخش کن باعث عدم حرارت یکسان و زیاد در شعله اجاق گاز می شود.

خرابی شر دستگاه اجاق گاز یکی از دیگر دلایلی است که باعث کم شدن حرارت می شود. گاهی حتی با زیاد کردن شعله اجاق گاز هم حرارت منعکس شده از آن کم است. به همین دلیل باید با بررسی خرابی قطعه شیر اجاق گاز، این مشکل را رفع کرد.

بررسی شیر گاز هم اقدام مهم دیگر است که برای عیب یابی کم بودن حرارت شعله اجاق گاز باید بررسی شود. با ببرسی کم و یا زیاد بودن شیر گاز می توان مشکل را به صورت کامل رفع کرد.

در این مطلب آموزش تعمیر اجاق گاز این نکته را هم باید اشاره کرد که گاهی نشتی در شلنگ گاز، عامل مهمی برای جلوگیری از حرارت زیاد شعله به شمار می رود. بررسی نشتی در شلنگه گاز یکی از تخصصی ترین اقداماتی است که باید توسط کارشناسان اهواز تعمیر انجام گیرد.

تعمیر اجاق گاز رومیزی
عیب یابی و تعمیر اجاق گاز
پیلوت خاموش می‌شود

علت ۱: مقدار گازی که به پیلوت می‌رسد کم است.

رفع عیب ۲: شعله پیلوت را مطابق آنچه که توضیح داده شد تنظیم نمایید.

علت ۲: هوای زیادی به مخلوط کن وارد می‌شود.

رفع عیب ۲: در صورتی که اجاق گاز از نوع مخلوط‌کن‌دار است، صفحه محفظه را کمی ببندید.
مشعل‌های فوقانی اجاق گاز روشن نمی‌شود

علت: پیلوت خاموش است.

رفع عیب: پیلوت را روشن کنید.
مشعل‌های فوقانی اجاق روشن نمی‌شود

علت: سوراخ‌های مشعل یا پیلوت مسدود شده.

رفع عیب: سوراخ‌های مشعل را با دقت توسط یک میله باریک یا برس تمیز کنید. نازل پیلوت را تمیز یا تعویض نمایید.
نوک مشعل‌ها زرد رنگ می‌سوزد

علت: نسبت هوا در مخلوط‌کن کم است.

رفع عیب: صفحه تنظیم مخلوط کن را کمی باز کنید. در اجاق گاز‌های جدید اگر فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده آن را تنظیم نمایید.
شعله وزش دارد و صدا می‌کند.

علت:‌ نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است.

رفع عیب: صفحه مخلوط کن را کمی ببندید.
شعله دود می‌کند

علت:‌ در مخلوط گاز و هوا، مقدار گاز زیاد است.

رفع عیب:‌ مقدار گاز را کم کنید. در صورت گشاد شدن نازل آن را تعویض نمایید.
شعله مشعل خیلی بلند است

علت: مقدار گاز و هوا هر دو زیاد است.

رفع عیب: در اجاق‌های قدیمی گاز و هوا را کم کنید.
فر روشن نمی‌شود

علت ۱: شعله پیلوت خاموش است

رفع عیب ۱: پیلوت را روشن کنید.

علت ۲: تایمر در وضع صحیح تنظیم نشده است.

رفع عیب ۲: تایمر فر را تنظیم کنید.
فر در درجه حرارت تنظیم شده ثابت نمی‌ماند

علت: ترموستات فر بطور صحیح تنظیم نشده.

رفع عیب: ترموستات فر را مطابق آنچه که شرح داده شد آزمایش و تنظیم نمایید.


نمایندگی تعمیر اجاق گاز تکنو تهران

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز تکنو گاز غرب تهران، آماده‌ی ارائه خدمات نصب، تعمیر و سرویس اجاق گاز تکنوگاز غرب تهران است. هیت نت با 10 سال تجربه مفید در زمینه تعمیرات اجاق گاز و با تکیه بر دانش فنی کارشناسان، تخصصی ‌ترین تعمیر اجاق گاز تکنو تهران را در کوتاهترین زمان به شما ارائه خواهد داد. یکی از مزایای خدمات ما به کار بردن قطعات یدکی فابریک و گارانتی 180 روزه می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات، مشاوره رایگان و یا درخواست نصب، سرویس و تعمیر اجاق گاز Tecnogas غرب تهران شماره 02133790709 را لمس نمایید.


منبع
هیت نت


دسته : ,
برچست ها :

تعمیر اجاق گاز نف در تهران


تاریخ انتشار پست : 1400/9/28 بازدید : 120
نمایندگی تعمیر اجاق گاز نف در تهران


ولوم كم و زياد شعله نمي چرخد و سفت شده است. اين مشكل مي تواند به سادگي در آوردن شير ولوم و تميز كردن زير آن حل شود و مي تواند به سختي تعويض قطعه هاي داخلي هم برسد. بنابراين به شير فشار نياوريد و حتما از  تعمیر اجاق گاز نف تعميركار كمك بگيريد. فر گاز با درجه تنظيم شده گرم نمي شود

وظيفه ترموستات در فرگازها تنظيم دماي محفظه فر، با درجه تنظيم شده شماست. اگر ترموستات خراب شود، در حقيقت سنسور اندازه گرير درجه هوا خراب شده است و دما به درستي تشخيص داده نمي شود. اجاق گاز يكسره جرقه مي زند

گاهي اوقات با رفت و آمد برق، نوساناتي در جعبه برق فندك ايجاد مي شود و فندك شروع به جرقه زدن مداوم مي كند. يا اينكه جعبه برق فندك و يا ترانس خيس شده است و سيستم ايمني اجاق براي اعلام خطر از جرقه زدن مداوم فندك كمك مي‌گيرد. تعمير اجاق گاز روميزي يا صفحه اي

اجاق گازهاي روميزي يا صفحه اي با توجه به فضاي كم آشپزخانه در ساختمان هاي امروزي و همچنين، جلوگيري از جابجايي لوازم حجيم و سنگيني مانند اجاق گاز مبله مورد توجه كاربران قرار گرفته اند. استفاده از اجاق گازهاي روميزي به دليل ظرافت بيشتر آنها نياز به حساسيت بالاتري دارد.

در بسياري از مدلهاي اجاق گاز روميزي، از شيشه هاي ضخيم و مقاوم در برابر حرارت استفاده مي شود. يكي از مواردي كه در تعمير اجاق گازهاي روميزي به آچارباز ارجاع مي‌شود، شكستن شيشه در اثر قرار دادن ظروف و قابلمه هاي سنگين است.

تعمير اجاق گازهاي صفحه اي، به دليل توكار بودن آنها و اتصال به كابينت، مهارت و تخصص بيشتري نياز دارد. تعميركار اجاق گاز صفحه اي بايد بتواندبدون آسيب زدن به اتصالات كابينت، مشكل اجاق گاز را برطرف كند. آيا تعميرات فرگاز به صورت جداگانه هم بررسي مي شود؟

در اجاق گازهاي مبله قديمي و جديد، فرگاز از قسمتهاي داخل اجاق محسوب مي‌شد، ولي امروزه با وجود اجاق گازهاي توكار و صفحه اي و روميزي، فرگازهاي توكار هم به صحنه آشپزخانه هاي مدرن اضافه شده اند. در هر دو صورت در اثر خرابي فرگاز، چه توكار و چه اجاق گازفردار، توسط تعميركاران فرگاز آچارباز بررسي و عيب يابي مي شود.

كم شدن شعله؛ تعمير اجاق گاز در اين مشكل چگونه است؟

آموزش تعمير و رفع مشكل كم شدن شعله اجاق گاز طبق مراحل زير است؛ در صورت عدم رفع ايراد كم شدن شعله، با تعميركار گاز توكار تماس بگيريد.

مشكل كم بودن شعله اجاق گاز جز مشكل‌هاي بسيار ساده محسوب مي‌شود.

اين ايراد اغلب تنها با رعايت نظافت برطرف مي‌شود.

دليل كم بودن شعله، اغلب به علت انسداد سوراخ‌هاي شعله پخش‌كن با چربي و مواد غذايي است.

با از بين بردن اين كثيفي‌ها ايراد اجاق گاز شما به راحتي برطرف مي‌شود.

دقت كنيد كه براي شستشو شعله پخش‌كن از مواد شيميايي استفاده نكنيد.

ممكن است فلز بكار رفته در آن را از بين ببرد.

اگر با شستشو، اين ايراد برطرف نشد ساير مشعل‌ها را نيز چك كنيد.

اگر شعله تمام آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها كم بود مشكل ممكن است از انتقال گاز به وسيله باشد و اجاق گاز شما ممكن است در جايي نشتي داشته باشد.

جرقه زدن مشعل در زمان روشن بودن شعله؛ تعميركار اجاق گاز در اين مورد چه نظري دارد؟

جرقه زدن مشكل چه چيزي از گاز است؟ آموزش تعمير و عيب يابي جرقه زدن مشعل اجاق برقي در زمان روشن بودن شعله به شرح زير است؛

مشعل اجاق‌هاي برقي پس از روشن شدن ديگر نبايد توليد جرقه كنند.

ادامه جرقه زدن منجر به آسيب رسيدن به المنت دستگاه مي‌شود.

زياد بودن دما منجر به آسيب رسيدن به آن و توليد جرقه‌هاي خطرناك مي‌شود پس حتماً در زمان بروز اين مشكل دما را كنترل كنيد.

اتصال سيم‌هاي اطراف كويل را بررسي كنيد، سستي اين سيم‌ها ممكن است باعث ايجاد چنين جرقه‌هايي شود.

تعمير اجاق گاز مربوط به زرد و نارنجي سوختن شعله ها شعله اجاق گاز روشن نمي‌شود

يك دليل ساده براي اين مشكل، مسدود شدن سوراخ خروج گاز است. اين سوراخ بسيار ريز است و با فرو رفتن چربي يا تكه غذا يا روغن در آن مسدود مي‌شود و اجازه روشن شدن نمي‌دهد. اجاق گاز دير روشن مي‌شود

دليل اين مشكل را تعميركار بايد در بوبين و ترموكوبل پيدا كند. پخش شعله يكواخت نيست

اين مشكل مي اوتند به دليل خرابي ژيگولر باشد، تعمير يا تعويض ژيگولر اجاق گاز مي تواند اين مشكل را برطرف كند

تعمير و رفع مشكلات مربوط به زرد و نارنجي سوختن شعله ها در اجاق گاز به شرح زير است؛ اگر مشكل حل نشد با ما تماس بگيريد.

ميزان گاز و هوا بايد تنظيم شود.

كثيف بودن مشعل ها بررسي گردد.

فاصله زياد لوله رابط و نازل هم برطرف شود.

عيب يابي اجاق برقي در مورد گرم نشدن كويل ها

نحوه تعمير و عيب يابي گرم نشدن كويل ها در اجاق برقي به شرح زير است؛ اگر مشكل گرم نشدن كويل ها در دستگاه برطرف نشد، با تعمير فرگاز در تهران تماس بگيريد.

گرم نشدن كويل‌ها ممكن است به علت بروز مشكل در سوييچ احتراق داخلي باشد.

المنت كويل را بررسي كنيد.

سستي در اتصال و يا قطع بودن يك اتصال ممكن است باعث بروز اين مشكل شده باشد.

اگر المنت كويل سوخته باشد عموماً از علائم ظاهري مانند سياه شدن بخشي از آن و يا سرخ نشدن المنت به هنگام روشن شدن، پيداست.

اگر جسم سنگيني روي مشعل دستگاه افتاده باشد يا چيز سردي روي مشعل بريزد، نيز مشكل گرم نشدن را ايجاد مي‌كند.

شكستگي مشعل ممكن است بدون وجود هيچ علامت ظاهري اتفاق بيافتد.

رفع ايراد چفت نشدن درب؛ تعمير فر اجاق گاز در اين مورد

تعمير و رفع ايراد چفت نشدن درب فر اجاق گاز به شرح زير است؛

درزگير اطراف درب‌ها به‌مرورزمان و با استفاده مكرر از فر اجاق گاز ممكن است از بين بروند.

درزگير اطراف درب را عوض كنيد. اگر مشكل دستگاه شما حل نشد، لوله‌هاي ريلي يا تاشو را بررسي كنيد.

لولاهاي درب ممكن است در اثر رطوبت موجود در فر در هنگام آشپزي (برخي با قرار دادن كاسه آب در فر موجب ايجاد رطوبت در آن مي‌شوند.

همچنين رطوبت بسياري از غذاها نيز در فضاي فر پخش مي‌شود) پوسيده شده باشد و مانع از بسته شدن درب و يا سخت بسته شدن آن شود

. هزينه تعميرات اجاق گاز

هزينه تعميرات اجاق گاز به عوامل و فاكتورهاي متفاوتي بستگي دارد كه بعد از بازديد به ثورت دقيق مشخص نيشود اما اين هزينه ب عواملي بستگي دارد كه در ادامه شرح داده شده است:

هزينه تعميرات اجاق گاز در امداد آي.پي – نمايندگي تعمير اجاق گاز در تهران– بر اساس نرخ مصوب نهادهاي نظارتي دريافت مي‌شود.

اين مجموعه چندين دهه است كه با مجوز‌هاي رسمي در زمينه تعمير اجاق گاز فعال است.

اين مركز هيچ هزينه اضافي خارج از چهارچوب مصوب از مشتري دريافت نمي‌كند.

هزينه تعمير اين دستگاه بر اساس علت خرابي آن و قطعات تعويضي محاسبه مي‌شود.

نرخ مصوب تعمير اجاق گاز در خانه مبلغ زيادي را شامل نمي‌شود.

همواره تعمير يك وسيله بسيار به‌صرفه‌تر از خريد يك دستگاه جديد است.

منبع: توكان سرويس

تعمیر اجاق گاز نف

منبع توکان سرویس

دسته : ,
برچست ها :

تعمیر لباسشویی اسنوا ] چگونه است؟


تاریخ انتشار پست : 1400/9/27 بازدید : 120


کار پیچیده ای نبوده و لازم است اطلاعات مختصری در مورد آن داشته باشند. ماشین لباسشویی اسنوا گاهی دچار مشکلاتی شده که می توانیم خودمان آن را حل نماییم ولی گاهی مشکل جدی بوده و نیاز به یک متخصص می باشد. به هر حال اگر با مشکل مواجه شدید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی اسنوا یعنی ابرکاوان با شماره 02102177639617 تماس حاصل فرمایید. تا تعمیرکار ماشین لباسشویی اسنوا به محل اعزام شود.

تعمیر لباسشویی اسنوا

تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا در تهرانلباسشويی ها به صورت کلی دچار مشکلاتی مي شوند که گاها نياز به تعمير داشته، گاها هيچ نيازی به درخواست تکنسينماشین لباسشویی های اتوماتیک را میتوان به دو گروه زیر تقسیم کرد :

1 – لباسشویی اتوماتیک2 – لباسشویی تمام اتوماتیک (خشک کن کامل)

تفاوت لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک در خشک کردن لباسها میباشد ، ماشین لباسشویی اتوماتیک از سیستم حرارتی برای خشک کردن استفاده میکند در صورتیکه لباسشویی تمام اتوماتیک از سیستم حرارتی برقی برای خشک کردن استفاده میکند.

انواع ماشین لباسشویی های اتوماتیک بازار :

1 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

2 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با خشک کن ترکیبی 100%

3 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع

4 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

5 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

6 – ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

7 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس

8 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا دارای تسمه و پولی و گیربکس و پروانه کوتاه

9 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت

10 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100% از نمايندگی تعمير لباسشويی سامسونگ نخواهند داشت. در اين قسمت رايج ترين مشکلاتی که ممکن است برای ماشين لباسشويی شما ايجاد شود را، مورد بحث و بررسی قرار می دهيم. به واسطه اين اطلاعات شما قادر خواهيد بود تا تصميم بگيريد که آيا تعمير ماشين لباسشويی سامسونگ، ضروری است و آيا شما بايد با نمايندگی تعميرات سامسونگ تماس بگيريد يا نه؟
مشکلات و عيب های رايج لباسشویی شامل موارد زير می باشد:

روی لباس ها لکه هایی بوجود آمده است

اگر لباس دارای لکه باشد ممکن است این لکه ها بعد از شستشو واستفاده از مواد شوینده ازبین برود. اما اگر پس از شستشوی لباس ها در لباسشویی بر روی آنها لکه و ذرات ریز به وجود بیاید، ممکن است دلیل آن وجود جرم و رسوباتی باشد که به مرور زمان در دیگ لباسشویی ایجاد شده است. برای رفع مشکل، میتوانید از جرمگیرهای مخصوص ماشین لباسشویی سامسونگ، استفاده کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، دیگ دستگاه باید توسط تکنسین باز شود جرمگیری و رسوب زدایی شود.

گاهی ممکن است به دلیل مشکل گرم شدن آب این اتفاق بیفتد. اگر آب داخل لباسشویی به اندازه ی کافی گرم نشود، کثیفی و لکه های روی لباس از بین نمی رود. برای عیب یابی باید قطعاتی مانند : هیتر، سنسور دما، برد الکترونیک و سیم کشی مورد بررسی قرار گیرد.

علت باقی ماندن لکه روی لباس

۲

ذرات پودر يا مايع شوينده روی لباس ها باقی می ماند

باقی ماندن ذرات پودر یا مایع شوینده روی لباس ها به این معنی است که، مرحله آبکشی در لباسشویی به درستی انجام نمی شود. رسوبی شدن صافی شیر برقی، خرابی شیر برقی، بسته شدن سوراخ های جا پودری و خرابی برد الکترونیک از جمله دلایل این ایراد می تواند باشد. در صورت بروز این مشکل، دستگاه برای بررسی هر یک از قطعات ذکر شده باید مورد بازدید قرار بگیرد.

۳

روشن نشدن ماشين لباسشويی

اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، متوجه شدید که با فشار دادن دکمه پاور لباسشویی روشن نمی شود یا شروع به کار نمی کند، موارد زیر باید مورد بررسی قرار گیرد.

برق ورودی: برای بررسی این موضوع، ابتدا پریز برق ورودی را با استفاده از فازمتر بررسی می کنیم. سپس دوشاخه و ‌کابل ورودی را چک می کنیم. درصورت خرابی، دوشاخه و کابل باید با هم تعویض شود.

برد الکترونیک یا تایمر مکانیکی : وظیفه راه اندازی قطعات مختلف داخل لباسشویی برعهده ی برد الکترونیک می باشد، در مدل های قدیمی تر تایمر مکانیکی این کار را انجام می دهد. اگر لباسشویی شما روشن نمی شود، احتمال خرابی برد الکترونیک یا تایمر مکانیکی وجود دارد. در این صورت باید دستگاه برای تعمیر برد یا تایمر توسط تعمیرکار تخصصی سامسونگ بازدید شود.

میکروسوئیچ درب : به طور کلی اگر درب ماشین لباسشویی باز باشد، لباسشویی شروع به کار نمی کند. وظیفه تشخیص بسته بودن درب لباسشویی برعهده میکرو سوئیچ می باشد. اگر این قطعه خراب شود، درب قفل نمی شود و اصطلاحا لباسشویی شروع به کار نمی کند و نمی چرخد. در این حالت برای تست و تعویض میکروسوئیچ باید با مرکز تخصصی سامسونگ تماس بگیرید.

موتور :اگر پس از قفل شدن درب، لباسشویی شروع به کار نکرد و آبکش داخل دیگ نچرخید، مشکل می تواند از موتور لباسشویی باشد. بسته به مدل ماشین لباسشویی, موتور های مختلفی روی آن قرار داده شده است. با توجه به هزینه های بالا برای تعویض موتور، در اکثر موارد موتورهای معیوب در تعمیرگاه سامسونگ تعمیر می شوند. برای عیب یابی و برطرف کردن مشکل با ما تماس بگیرید.

۵

آب ماشين لباسشويی به درستی تخليه نمی شود

اگر در طی سیکل شستشو آب داخل دیگ تخلیه نمی شود، ممکن است مشکل از پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ شما باشد. عمل نکردن پمپ هم می تواند بدلیل معیوب شدن خود پمپ تخلیه باشد و هم بدلیل خرابی برد الکترونیک. گاهی ممکن است قسمت های منتهی به پمپ تخلیه مانند شلنگ تخلیه، پوسته پمپ،ف یلتر پمپ و شلنگ (جوینت) متصل به دیگ، در اثر گیر کردن جسم خارجی و اجرام مختلف مسدود شده باشند، که در این صورت هر کدام از این قسمت ها باید بررسی شوند.

۴

آبکش لباسشویی به درستی نمی چرخد یا اصلا نمی چرخد

اگر پس از روشن کردن ماشین لباسشویی، بعد از مرحله آبگیری متوجه شدید که آبکش داخل دیگ نمی چرخد، ممکن است ایراد از قسمت های مختلفی باشد. از جمله قطعاتی که در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار گیرند، عبارتند از: موتور، تسمه، شفت و سه نظام ، پولی شفت، برد الکترونیک یا تایمر، سنسور تشخیص دور. گاهی ممکن است بدلیل وجود بار اضافی در داخل دیگ لباسشویی، این مشکل بوجود بیاید. بنابراین قبل از هرچیز، به اندازه ظرفیت استاندارد، در داخل لباسشویی لباس بریزید. اگر مشکل برطرف نشد، از تعمیرگاه تخصصی سامسونگ برای رفع مشکل کمک بخواهید.

۶

خشک کن ماشين لباسشويی به درستی کار نمی کند

اگر در حین کار کردن ماشین لباسشویی سامسونگ متوجه شدید که در انتهای برنامه شستشو، لباسشویی روی دور خشک کن نمی رود و تایم شستشو روی عددی مشخص ( مثلا۱۰ یا ۱۳دقیقه ) ثابت می شود، موارد زیر باید مورد بررسی قرار گیرد:

مشکلات فنی خشک نکردن ماشین لباسشویی

✓ برد الکترونیک یا تایمر

همانطور که در موارد قبل اشاره شد، برد الکترونیک یا تایمر وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز قطعات مختلف لباسشویی را بر عهده دارد. وجود هرگونه مشکل و خرابی در آن، باعث می شود تا فقط یکی از قطعات مرتبط با عملیات خشک کن درست کار نکند و مرحله خشک‌کن از کار بیفتد.

✓ نامتوازن بودن یا سنگین بودن لباس های داخل دیگ

اگر لباس هایی که داخل دیگ قرار می دهید بیشتر از ظرفیت مجاز لباسشویی سامسونگ باشد یا به طور نا متوازن در دیگ پخش شده باشد، موتور لباسشویی قادر به بالانس کردن آنها نخواهد بود. در نتیجه لباسشویی روی دور تند نمی رود و عمل خشک کردن لباس ها آغاز نمی شود. برای رفع مشکل، لباسشویی را خاموش کرده و مقداری لباس از داخل آن خارج کنید و لباس ها را بصورت یکنواخت در دیگ پخش کنید. سپس برنامه خشک کن را انتخاب و استارت کنید.

✓ مشکل در سیستم هیدروستات

یکی دیگر از وظایف سیستم هیدروستات، علاوه بر کنترل آب ورودی، تشخیص خالی شدن دیگ از آب می باشد. سیستم هیدروستات بطور مستقیم با برد الکترونیک در ارتباط بوده و مراحل آبگیری و تخلیه را به برد گزارش میدهد. این سیستم شامل هیدروستات، منبع و شلنگ هیدروستات می باشد. هر گونه مشکل در این قطعات باعث می شود تا برد الکترونیک قادر به تشخیص خالی شدن آب داخل دیگ نشود، بنابراین عمل خشک کن صورت نمی گیرد.

✓ موتور

در واقع این موتور ماشین لباسشویی است که، شفت و آبکش داخل دیگ را با سرعت بالا می چرخاند و باعث خشک شدن لباسها می شود. اگر در موتور لباسشویی سامسونگ به هر دلیلی مشکلی ایجاد شود ،دیگر قادر نخواهد بود که با دور تند بچرخد و لباس ها را خشک کند. لازم به ذکر است که خرابی موتور می تواند فقط در حالت خشک کن نمایان شود. یعنی مرحله شستشو که با دور آرام موتور همراه است، بدون هیچ مشکلی انجام می پذیرد اما در مرحله خشک کن و دور تند، موتور نمی چرخد.

✓ مشکل در سیستم تخلیه

اگر در هرکدام از قطعات مربوط به سیستم تخلیه که قبلا به آنها اشاره شد (مانند :پمپ تخلیه، پوسته پمپ، شلنگ تخلیه و‌...)، مشکلی ایجاد گردد و آب داخل دیگ تخلیه نشود لباسشویی روی دور خشک کن نمی رود. و باید مشکل توسط تکنسین بررسی شود.

۸

ماشین لباسشویی در مرحله ی خشک کن صدای زیاد می دهد

منبع

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی ابرکاوان


تعمیر لباسشویی اسنوا

کار پیچیده ای نبوده و لازم است اطلاعات مختصری در مورد آن داشته باشند. ماشین لباسشویی اسنوا گاهی دچار مشکلاتی شده که می توانیم خودمان آن را حل نماییم ولی گاهی مشکل جدی بوده و نیاز به یک متخصص می باشد. به هر حال اگر با مشکل مواجه شدید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی اسنوا یعنی ابرکاوان با شماره 02102177639617 تماس حاصل فرمایید. تا تعمیرکار ماشین لباسشویی اسنوا به محل اعزام شود.

تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا در تهرانلباسشويی ها به صورت کلی دچار مشکلاتی مي شوند که گاها نياز به تعمير داشته، گاها هيچ نيازی به درخواست تکنسينماشین لباسشویی های اتوماتیک را میتوان به دو گروه زیر تقسیم کرد :

1 – لباسشویی اتوماتیک2 – لباسشویی تمام اتوماتیک (خشک کن کامل)

منبع

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی ابرکاوان

دسته : ,
برچست ها :

 تعمیرات لوازم خانگیتعمیرات لوازم خانگی

.

شیر اجاق گاز به شدت سفت شده است

تعمیر اجاق گاز پادیسان


   

                           

تعمیر اجاق گاز پادیسان تهران

           ولوم کم و زیاد شعله نمی چرخد و سفت شده است. این مشکل می تواند به سادگی در آوردن شیر ولوم و تمیز کردن زیر آن حل شود و می تواند به سختی تعویض قطعه های داخلی هم برسد. بنابراین به شیر فشار نیاورید و حتما از تعمیرکار کمک بگیریدتعمیر  و رفع مشکلات مربوط به زرد و نارنجی سوختن شعله ها در اجاق گاز به شرح زیر است؛ اگر مشکل حل نشد با ما تماس بگیرید.


    میزان گاز و هوا باید تنظیم شود.

    کثیف بودن مشعل ها بررسی گردد.

    فاصله زیاد لوله رابط و نازل هم برطرف شود.


عیب یابی اجاق برقی در مورد گرم نشدن کویل ها


نحوه تعمیر و عیب یابی گرم نشدن کویل ها در اجاق برقی  به شرح زیر است؛ اگر مشکل گرم نشدن کویل ها در دستگاه برطرف نشد، با تعمیر فرگاز در تهران تماس بگیرید.


    گرم نشدن کویل‌ها ممکن است به علت بروز مشکل در سوییچ احتراق داخلی باشد.

    المنت کویل را بررسی کنید.

    سستی در اتصال و یا قطع بودن یک اتصال ممکن است باعث بروز این مشکل شده باشد.

    اگر المنت کویل سوخته باشد عموماً از علائم ظاهری مانند سیاه شدن بخشی از آن و یا سرخ نشدن المنت به هنگام روشن شدن، پیداست.

    اگر جسم سنگینی روی مشعل دستگاه افتاده باشد یا چیز سردی روی مشعل بریزد، نیز مشکل گرم نشدن را ایجاد می‌کند.

    شکستگی مشعل ممکن است بدون وجود هیچ علامت ظاهری اتفاق بیافتد.


رفع ایراد چفت نشدن درب؛ تعمیر فر اجاق گاز در این مورد


تعمیر و رفع ایراد چفت نشدن درب فر اجاق گاز به شرح زیر است؛


    درزگیر اطراف درب‌ها به‌مرورزمان و با استفاده مکرر از فر اجاق گاز ممکن است از بین بروند.

    درزگیر اطراف درب را عوض کنید. اگر مشکل دستگاه شما حل نشد، لوله‌های ریلی یا تاشو را بررسی کنید.

    لولاهای درب ممکن است در اثر رطوبت موجود در فر در هنگام آشپزی (برخی با قرار دادن کاسه آب در فر موجب ایجاد رطوبت در آن می‌شوند.

    همچنین رطوبت بسیاری از غذاها نیز در فضای فر پخش می‌شود) پوسیده شده باشد و مانع از بسته شدن درب و یا سخت بسته شدن آن شود

.

هزینه تعمیرات اجاق گاز 

هزینه تعمیرات اجاق گاز به عوامل و فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد که بعد از بازدید به ثورت دقیق مشخص نیشود اما این هزینه ب عواملی بستگی دارد که در ادامه شرح داده شده است:


    هزینه تعمیرات اجاق گاز در امداد آی.پی – نمایندگی تعمیر اجاق گاز در تهران– بر اساس نرخ مصوب نهادهای نظارتی دریافت می‌شود.

    این مجموعه چندین دهه است که با مجوز‌های رسمی در زمینه تعمیر اجاق گاز فعال است.

    این مرکز هیچ هزینه اضافی خارج از چهارچوب مصوب از مشتری دریافت نمی‌کند.

    هزینه تعمیر این دستگاه بر اساس علت خرابی آن و قطعات تعویضی محاسبه می‌شود.

    نرخ مصوب تعمیر اجاق گاز در خانه مبلغ زیادی را شامل نمی‌شود.

    همواره تعمیر یک وسیله بسیار به‌صرفه‌تر از خرید یک دستگاه جدید است.

.

.

فر گاز با درجه تنظیم شده گرم نمی شود

وظیفه ترموستات در فرگازها تنظیم دمای محفظه فر، با درجه تنظیم شده شماست. اگر ترموستات خراب شود، در حقیقت سنسور اندازه گریر درجه هوا خراب شده است و دما به درستی تشخیص داده نمی شود.

اجاق گاز یکسره جرقه می زند

گاهی اوقات با رفت و آمد برق، نوساناتی در جعبه برق فندک ایجاد می شود و فندک شروع به جرقه زدن مداوم می کند. یا اینکه جعبه برق فندک و یا ترانس خیس شده است و سیستم ایمنی اجاق برای اعلام خطر از جرقه زدن مداوم فندک کمک می‌گیرد.

تعمیر اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای

اجاق گازهای رومیزی یا صفحه ای با توجه به فضای کم آشپزخانه در ساختمان های امروزی و همچنین، جلوگیری از جابجایی لوازم حجیم و سنگینی مانند اجاق گاز مبله مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. استفاده از اجاق گازهای رومیزی به دلیل ظرافت بیشتر آنها نیاز به حساسیت بالاتری دارد.

در بسیاری از مدلهای اجاق گاز رومیزی، از شیشه های ضخیم و مقاوم در برابر حرارت استفاده می شود. یکی از مواردی که در تعمیر اجاق گازهای رومیزی به آچارباز ارجاع می‌شود، شکستن شیشه در اثر قرار دادن ظروف و قابلمه های سنگین است.

تعمیر اجاق گازهای صفحه ای، به دلیل توکار بودن آنها و اتصال به کابینت، مهارت و تخصص بیشتری نیاز دارد. تعمیرکار اجاق گاز صفحه ای باید بتواندبدون آسیب زدن به اتصالات کابینت، مشکل اجاق گاز را برطرف کند.

آیا تعمیرات فرگاز به صورت جداگانه هم بررسی می شود؟

در اجاق گازهای مبله قدیمی و جدید، فرگاز از قسمتهای داخل اجاق محسوب می‌شد، ولی امروزه با وجود اجاق گازهای توکار و صفحه ای و رومیزی، فرگازهای توکار هم به صحنه آشپزخانه های مدرن اضافه شده اند. در هر دو صورت در اثر خرابی فرگاز، چه توکار و چه اجاق گازفردار، توسط تعمیرکاران فرگاز آچارباز بررسی و عیب یابی می شود.

کم شدن شعله؛ تعمیر اجاق گاز در این مشکل چگونه است؟


آموزش تعمیر و رفع مشکل کم شدن شعله اجاق گاز  طبق مراحل زیر است؛ در صورت عدم رفع ایراد کم شدن شعله، با تعمیرکار گاز توکار تماس بگیرید.


    مشکل کم بودن شعله اجاق گاز جز مشکل‌های بسیار ساده محسوب می‌شود.

    این ایراد اغلب تنها با رعایت نظافت برطرف می‌شود.

    دلیل کم بودن شعله، اغلب به علت انسداد سوراخ‌های شعله پخش‌کن با چربی و مواد غذایی است.

    با از بین بردن این کثیفی‌ها ایراد اجاق گاز شما به راحتی برطرف می‌شود.

    دقت کنید که برای شستشو شعله پخش‌کن از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

    ممکن است فلز بکار رفته در آن را از بین ببرد.

    اگر با شستشو، این ایراد برطرف نشد سایر مشعل‌ها را نیز چک کنید.

    اگر شعله تمام آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها کم بود مشکل ممکن است از انتقال گاز به وسیله باشد و اجاق گاز شما ممکن است در جایی نشتی داشته باشد.


جرقه زدن مشعل در زمان روشن بودن شعله؛ تعمیرکار اجاق گاز در این مورد چه نظری دارد؟


جرقه زدن مشکل چه چیزی از گاز است؟ آموزش تعمیر و عیب یابی جرقه زدن مشعل اجاق برقی در زمان روشن بودن شعله به شرح زیر است؛


    مشعل اجاق‌های برقی پس از روشن شدن دیگر نباید تولید جرقه کنند.

    ادامه جرقه زدن منجر به آسیب رسیدن به المنت دستگاه می‌شود.

    زیاد بودن دما منجر به آسیب رسیدن به آن و تولید جرقه‌های خطرناک می‌شود پس حتماً در زمان بروز این مشکل دما را کنترل کنید.

    اتصال سیم‌های اطراف کویل را بررسی کنید، سستی این سیم‌ها ممکن است باعث ایجاد چنین جرقه‌هایی شود.


تعمیر اجاق گاز مربوط به زرد و نارنجی سوختن شعله هاشعله اجاق گاز روشن نمی‌شود

یک دلیل ساده برای این مشکل، مسدود شدن سوراخ خروج گاز است. این سوراخ بسیار ریز است و با فرو رفتن چربی یا تکه غذا یا روغن در آن مسدود می‌شود و اجازه روشن شدن نمی‌دهد.

اجاق گاز دیر روشن می‌شود

دلیل این مشکل را تعمیرکار باید در بوبین و ترموکوبل پیدا کند

منبع: توكان سرويس

دسته : ,
برچست ها :

ارزهای دیجیتال و دلایل سرمایه گذاری در آن


تاریخ انتشار پست : 1400/9/27 بازدید : 125


ارزهای دیجیتال و دلایل سرمایه گذاری در آنهدف از ایجاد این رمز ارز، ایجاد بستری ایده‌آل ارز دیجیتال نئو و با امکانات بالا، جهت انجام انواع تراکنش‌های مالی، بدون نیاز به سیستم بانکداری سنتی است. در واقع، اومیسگو سعی دارد تا نسل جدیدی از پرداخت‌ها و نقل و انتقالات سریع را در بستر بلاک چین و با استفاده از فناوری پلاسما، ایجاد نماید. در اولین ICO (عرضه اولیه سکه) این پروژه در سال 2017، ارزش دارایی فروخته شده حدود 25 میلیون دلار بود که سپس به 100 میلیون دلار نیز رسید.


کیف پول‌های مختلفی وجود دارد که از این ارز دیجیتال، پشتیبانی می‌کنند. یکی از آنها، کیف پول White-Label بوده که امکان استفاده از انواع راه حل‌های پرداختی را به شما خواهد داد. با استفاده از آن می‌توانید معاملات ارزهای دیجیتال مختلف، ارزهای فیات، پرداخت‌های اعتباری، خرید کارت هدیه و... را در بستر شبکه اومیسگو انجام دهید. در زمان انتشار این مقاله، بیش از 140 میلیون از این ارز، عرضه شده که محدودیتی نیز برای افزایش تعداد آن در نظر گرفته نشده است.

ویژگی های اومیسگو


اومیسگو سعی دارد تا تراکنش‌های درون پلتفرم را معتبر سازد، به نوعی که، این توکن می‌تواند حکم تایید یک بلاک را درون این پلتفرم بدهد. به عبارتی، افرادی که کوین OMG را در کیف پول خود داشته باشند، به نوعی از سرمایه‌گذاران آن به حساب آمده و به آنها سهام و سود تعلق می‌گیرد. این سود ناشی از کارمزدی است که هر یک از تراکنش‌های این ارز ایجاد می‌کند. در نتیجه، کارمزد تراکنشات این ارز، بین دارندگان آن تقسیم شده و هر چه شخصی توکن بیشتری داشته باشد، سهام و سود بیشتری را دریافت خواهد کرد. از دیگر ویژگی‌های این رمز ارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 در حال حاضر، بیش از 5000 ارز دیجیتال در جهان وجود داشته که بازار بسیار گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. معاملات این رمز ارزها با صرف کمترین زمان و هزینه قابل انجام می‌باشد. از اصلی‌ترین دلایل و انگیزه‌هایی که ما را برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال تشویق می‌کند، عبارت است از:


انجام تراکنشات با سرعت بسیار بالا

برخورداری از شبکه پلاسما (پلاسما این امکان را می‌دهد که حجم زیادی از تراکنش‌ها، در واحدی از ثانیه و خارج از زنجیره انجام گیرد)

قابلیت انتقال دارایی‌های دیجیتالی با سیستم همتا به همتا (P2P)

نرخ پایین کارمزد دریافتی

کیف پول نرم افزاری White-Label


آینده ارز دیجیتال اومیسگو چگونه خواهد بود؟


تیم اومیسگو در سال 2018، توافق نامه‌ای را با یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کره جنوبی (Shinhan) امضا کرد. علاوه بر این، بسیاری از شرکت‌های معتبر جهانی، از اومیسگو حمایت و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از جمله مک دونالد که به مشتریان خود، اجازه پرداخت پول غذا با این ارز دیجیتال را داده است. همچنین، اومیسگو در حال توسعه یک صرافی غیر متمرکز با استفاده از تکنولوژی پلاسما نیز می‌باشد.


تمامی این موارد و ظرفیت بالایی که این ارز دیجیتال ارزان برای رشد دارد، اومیسگو را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. البته می‌بایست توجه داشته باشید که بازدهی و سودآوری این سرمایه‌گذاری، در بازه زمانی بلند مدت اتفاق خواهد افتاد.

2. ارز دیجیتال ترون (TRX)
ارز دیجیتال ترون در سال 2017، توسط فردی با نام «JustinSun»، در کشور سنگاپور تاسیس گردید. این ارز با نام ترونیکس یا TRX نیز شناخته می‌شود. ترون در ابتدای ظهور خود، بر روی بلاک چین اتریوم و بر اساس توکن‌های ERC-20 فعالیت می‌کرد. پس از گذشت یک سال و در سال 2018، ترون بلاک چین خودش را تاسیس و به رمز ارزی مستقل تبدیل شد.


کارمزد بسیار پایین تراکنشات، در کنار سرعت بالای انجام آنها، این رمز ارز را به انتخابی جذاب برای سرمایه‌گذاران بلند مدت بدل کرده است. این ارز دیجیتال قابلیت استخراج نداشته و جهت تایید تراکنش‌های خود، از مکانیزم DPoS یا «ثبات سهام نمایندگی شده»، استفاده می‌کند. در شبکه اتریوم این کار با مکانیزم اثبات سهم صورت می‌گیرد. تعداد کوین‌های TRX، در مجموع حدود 100 میلیارد واحد است که نزدیک به 70% آن در حال حاضر، در گردش است.


در زمان انتشار این مقاله، ارز دیجیتال ترون در بین 10 ارز دیجیتال معتبر جهان قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله «ارز دیجیتال ترون (TRX)|دریچه ای جدید در معاملات» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ترون به دنبال چیست؟


TRON را می‌توان به عنوان بزرگ‌ترین پروژه‌ای در نظر گرفت که از فناوری بلاک چین و تمرکز زدایی، در انتشار محتوا استفاده می‌کند. به عبارت بهتر، ترون به دنبال آن است تا واسطه‌های محتوایی همچون گوگل، نتفلیکس، فیسبوک و... را حذف کرده و ارتباط مستقیم تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محتوا را فراهم سازد. بهای این کار نیز با استفاده از ارز دیجیتال ترون پرداخت می‌گردد. در بلاک چین ترون نیز همچون اتریوم، قابلیت ساخت قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیر متمرکز، تعریف توکن و... در نظر گرفته شده است. در واقع «اینترنت غیر متمرکز» رویایی است که ترون قصد دارد به آن برسد.

آینده ارز دیجیتال ترون چگونه خواهد بود؟


اگرچه بیش‌بینی آینده امری غیر ممکن و مشکل است، اما به جرات می‌توان گفت که آینده ترون درخشان خواهد بود. در واقع، اگر تیم ترون بتواند مراحل توسعه رمز ارز خود را با موفقیت به انجام برساند، این ارز به خوبی جایگاه خود در بازار را حفظ کرده و به قیمتی بیش از 10 دلار نیز خواهد رسید. به عبارتی، ترون به سبب داشتن تیم قدرتمند پشتیبانی، حمایت از سوی افراد با سابقه این حوزه و همچنین پتانسیل‌های بالای خود، توانایی تبدیل شدن به ارز شماره 1 جهان را نیز خواهد داشت. از این رو می‌توان به آینده این ارز دیجیتال ارزان، بسیار امیدوار بود.

ارز دیجیتال توکن بت (BAT)

طرح های کلاهبرداری پانزی در حوزه ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به‌دلیل ویژگی‌هایی مثل دشوار بودن رهگیری تراکنش‌ها، عدم محدودیت جغرافیایی و عدم نیاز به شناسایی دقیق کاربران، بستر خوبی برای پیاده‌سازی و اجرای طرح‌های کلاهبرداری است. امروزه، طرح‌های پانزی هم معمولا از این موقعیت برای ایجاد طرح کلاهبرداری خود استفاده می‌کنند. در اینجا چند مورد از طرح‌های پانزی مربوط به ارزهای دیجیتال را معرفی می‌کنیم:

بیت کانکت (Bitconnect): این پروژه به‌عنوان یک بستر سرمایه‌گذاری و وام‌دهی ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ بر سر زبان‌ها افتاد. در ژانویه سال ۲۰۱۸ با بررسی‌هایی که صورت گرفت، مشخص شد این پروژه یک طرح پانزی است. طبق سایت کوین رنکینگ، در عرض چند ساعت ارزش توکن این ارز، از ۴۰۰ دلار به ۷ دلار رسید و اکنون هیچ ارزشی ندارد.


استخراج ابری (Cloud Mining): بعضی از سایت‌ها با گرفتن پول از سرمایه‌گذاران و با وعده استخراج ارز دیجیتال با این پول‌ها، کلاهبرداری می‌کنند. در حقیقت از پول سرمایه‌گذاران جدید به سرمایه‌گذاران قدیمی سود پرداخت می‌کنند. سودهای تضمین‌شده و نامتعارف و همچنین نبود شفافیت در روند انجام کار، احتمال پانزی بودن ماینینگ را افزایش می‌دهد.


توکن‌های بی‌ارزش: بعضی سودجویان با تبلیغ‌های وسوسه‌کننده، سرمایه افراد را به‌صورت ارزهای دیجیتال معتبر مانند بیت کوین دریافت کرده و وعده پرداخت سودهای تضمینی را می‌دهند. اما در موعد پرداخت سود، آن را در قالب توکن‌های بی‌ارزش به حساب افراد واریز می‌کنند و امیدواری می‌دهند که در آینده این توکن‌ها ارزشمند می‌شود.

همچنین شیوه‌های کلاهبرداری دیگری هم در حوزه ارزهای دیجیتال قابل‌انجام است که گرفتار نشدن در آن‌ها نیازمند دقت‌نظر برای ورود به بخش‌های مختلف بازار ارزهای دیجیتال است


نرم افزار استخراج ارز دیجیتال چیست؟

رمز ارزدر هر نقطه‌ای از دنیای ارزهای دیجیتال که باشید، احتمالاً در یکی از این دو دسته‌بندی قرار دارید و یا دست‌کم یکی از این رویکردها را به دیگری ترجیح می‌دهید. در این مطلب که بر اساس یادداشتی از محمد عیار (Mohammed Ayar)، از نویسندگان حوزه فناوری، گردآوری شده است، تفاوت این رویکرد‌ها و نتایج هریک را شرح خواهیم داد.

 

پیش از شروع مقاله، لازم به توضیح است که واژه «هودل» (که در این مقاله از آن بسیار استفاده کرده‌ایم) اصطلاحی رایج در میان جامعه بیت کوین است که از یک اشتباه تایپی ساده، در هنگام نوشتن واژه «Hold» برگرفته شده و اکنون اغلب به‌صورت «هودل» یا «Hodl» به کار می‌رود.

 

به‌نظر نویسنده مقاله، هودل‌کردن ارزهای دیجیتال یک رفتار مخرب است که به‌نفع هیچ‌کس نیست. در عین حال، او با خریدوفروش مداوم ارزهای دیجیتال یا همان «ترید کوتاه‌مدت» هم موافق نیست. او روش دیگری به نام «ترید میان‌مدت» را پیشنهاد می‌کند که بازه زمانی آن از ترید کوتاه‌مدت بیشتر است و برای انجام آن باید «در کمین بازار» بود.

 

توجه داشته باشید که این مقاله صرفاً یکی از رویکرد‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند و نباید به‌عنوان یک توصیه سرمایه‌گذاری تلقی شود. ادامه مطلب را از زبان نویسنده یادداشت مطالعه می‌کنید.

 

همچنین بخوانید: قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

 

هودل به بلاک چین آسیب می‌رساند!

 

من می‌توانم با هودل طلا موافق باشم؛ اما با هودل ارزهای دیجیتال هرگز!

 

می‌دانید که معاملات ارزهای دیجیتال، بدون نیاز به بانک‌ها و مؤسسات مالی و فقط بر بستر بلاک چین انجام می‌شوند. بلاک چین یک دفتر کل دیجیتالی توزیع‌شده، غیرمتمرکز، عمومی، غیرقابل‌سانسور، تغییرناپذیر و فقط افزودنی (Append-Only) است. نگران متوجه‌نشدن اصطلاح دهان‌پرکن «فقط افزودنی» نباشید؛ مفهوم آن برخلاف ظاهرش ساده است.

 

«فقط افزودنی» بودن بلاک چین به این معنی است که شبکه بلاک چین فقط در حالتی به‌روز‌رسانی می‌شود که یک بلاک جدید به آن افزوده شود. هر یک از این بلاک‌ها هم دربرگیرنده اطلاعات تراکنش‌ها هستند. در سیستم‌های فقط افزودنی، هیچ‌کس قادر به حذف یا ویرایش اطلاعات قبلی نیست.


نقدینگی به شدت بالای ارزهای دیجیتال به دلیل حجم تقاضای زیاد آنها

بازدهی و سودآوری بالا در مقایسه با سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری (این اتفاقی ناشی از ماهیت بی ثبات این بازار بوده که در مدت زمان کوتاهی، سود بالایی را برای شما رقم خواهد زد. این امر در بازارهای با ثبات، بسیار نادر خواهد بود.)

امکان انجام معاملات در تمامی ساعات شبانه روز و هر روز هفته، تنها با دسترسی به اینترنت

بازاری بسیار بزرگ و متنوع برای سرمایه‌گذاری که قدرت انتخاب و شانس موفقیت شما را بیشتر می‌سازد

امنیت بسیار بالای ارزهای دیجیتال (به سبب استفاده از فناوری بلاک چین، احتمال هک شدن رمز ارزها، نزدیک به صفر می‌باشد.)

امکان سرمایه‌گذاری حتی با مبالغ بسیار کم

و...


دلایل ذکر شده، استقبال و انگیزه بالای افراد برای ورود به این بازار را توجیه می‌کند. اگر شما نیز از علاقه‌مندان به این حوزه هستید، باید بدانید که هیچ وقت برای ورود به این بازار، دیر نبوده و اگر دانش و مهارت کافی را کسب کنید، موفقیت شما در این بازار حتمی خواهد بود.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری


زمانی که حرف از بهترین‌های ارز دیجیتال می‌شود، بی شک اولین رمز ارزی که به ذهن می‌آید، بیت کوین است. اگر چه بیت کوین به عنوان پادشاه این بازار شناخته می شود، اما به خاطر داشته باشید که این رمز ارز، تنها فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری نمی‌باشد. در حال حاضر، رقابت بین رمز ارزها بالا گرفته و پیش‌بینی می‌شود در آینده، سایر ارزهای دیجیتال، گوی سبقت را از بیت کوین بدزدند.


در زمان انتشار این مقاله، اتریوم، تتر، لایت کوین، ریپل و دوج کوین در جایگاه‌های بعد از بیت کوین قرار گرفته و رشد بی سابقه‌ای را تجربه کرده‌اند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این رمز ارزها به دلیل پتانسیل های بسیار بالایی که دارند، آینده را از آن خود خواهند ساخت. برای آشنایی بیشتر با بهترین ارزهای دیجیتال جهت سرمایه‌گذاری، مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:


معرفی بهترین ارزهای دیجیتال جهان| ۵ ارز دیجیتال که صد در صد سود می‌دهند!

توجه داشته باشید، علیرغم موارد ذکر شده، تعداد بسیاری زیادی از ارزهای دیجیتال وجود داشته که هنوز رشد خود را آغاز نکرده‌اند. این امر سبب می‌شود تا قیمت آنها در مقایسه با بیت کوین بسیار پایین‌تر بوده و پتانسیل بسیار بالایی برای رشد از خود نشان دهند. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا چنین ارزهایی، ارزش سرمایه‌گذاری خواهند داشت یا خیر. در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ خود را بیابید.

آیا ارزهای دیجیتال ارزان ارزش سرمایه گذاری دارند یا خیر؟

در ابتدا لازم است تا شما را با یکی از رمز ارزهای ارزان که این روزها رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشته، آشنا سازیم. «دوج کوین» را می‌توان یک نمونه موفق از این ارزهای دیجیتال دانست که قیمتی زیر 1 دلار داشته و در بازه یک هفته‌ای، نزدیک به 400 درصد رشد را تجربه کرده است. از این رو می‌توان گفت که ارزهای دیجیتال ارزان نیز، به دلیل اینکه تاکنون مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند، از ظرفیت کافی برای رشد برخوردار می‌باشند.


در واقع، ارزهای دیجیتال ارزان، هنوز به اوج خود دست نیافته و در موقعیتی کاملا مناسب برای سرمایه‌گذاری قرار دارند. می‌توانید اطمینان داشته باشید که در آینده‌ای نه چندان دور، این رمز ارزها سود قابل توجهی را برای دارندگان خود، رقم خواهند زد. البته در انتخاب این سبک ارزهای دیجیتال، لازم است تا کوین مورد نظر شما، شرایط خاصی را داشته باشد. برخی از این شرایط عبارت است از:


داشتن نقدینگی بالا (حداقل 1 میلیون دلار در 24 ساعت معاملاتی)

برخورداری از تیم توسعه‌دهنده با تجربه

درصد سود حاصل از معاملات 7 روز گذشته آن بیش از 50 درصد باشد (کوین مارکت کپ، دسترسی به این اطلاعات را برای شما فراهم ساخته است)

نام آن در بین رمز ارزهای صرافی‌های مطرح، قرار داشته باشد

بین 10 میلیون تا 1 میلیارد سکه، دارایی در حال گردش داشته باشد


8

ارز دیجیتال زیر ا دلار و خوش آتیه

ردیف نام ارز دیجیتال قیمت

1 Dogecoin 0.275565 $

2 Stellar 0.503194 $

3 USD Coin 0.999949 $

4 TRON 0.124224 $

5 Bit Torrent 0.007449 $

6 Nem 0.338436 $

7 Crypto.com Coin 0.190431 $

جدول 10 ارز دیجیتال زیر 1 دلار


برای دسترسی به ارقام به روز این جدول، کلیک نمایید.

با 4 تا ارزان ترین و بهترین ارزهای دیجیتال جهان آشنا شوید


در حال حاضر، بیش از 5000 ارز دیجیتال مختلف در جهان وجود دارد. از این تعداد، تنها حدود 100 مورد از آنها شناخته شده و بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند. در این بین، ارزهای دیجیتال زیادی وجود داشته که هم قیمت مناسبی دارند و هم پتانسیل بالایی برای رشد دارند. به عنوان نمونه، دوج کوین که در هفته‌های اخیر، رشد چند صد درصدی را پشت سر گذاشت، از ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار است که کمتر مورد توجه قرار گرفته بود. در ادامه با 4 مورد از این رمز ارزهای ارزان اما آینده‌دار آشنا خواهید شد.


توجه داشته باشید که انتخاب ارزهای دیجیتال ارزان قیمت، نوعی سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب شده که ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد. از این رو، اگر هدف شما سودآوری در چند هفته باشد، این رمز ارزها انتخاب مناسبی برای شما نخواهند بود.

1. ارز دیجیتال اومیسگو (OMG)
OmiseGo که به اختصار OMG نیز گفته می‌شود، پلتفرمی غیرمتمرکز و عمومی است که تراکنش‌ها را در بستر شبکه اتریوم انجام می‌دهد. این ارز دیجیتال را می‌توان چهارمین ارز فعال در کل شبکه اتریوم دانست. اومیسگو در سال 2013، توسط Jun Hasegawa و Donnie Harinsut در بانکوک تایلند ثبت و راه‌اندازی گردید.

دسته : ,
برچست ها :

آپارتمان ارزان قیمت قبرس شمالی


تاریخ انتشار پست : 1400/9/27 بازدید : 1
خرید آپارتمان ارزان قیمت قبرس شمالی

با اقساط در مجتمعی شامل 3 بلوک آپارتمان قبرس شمالی خرید ملک لوکس با استودیو ، آپارتمان یک و دو خوابه است. هر کدام دارای تراس با منظره ساحل و دریا است. همچنین مجموعه دارای یک استخر المپیک, استخر اینفینیتی بر روی پشت بام, پارک بازی کودکان ورستوران های مختلف می باشد.

فاصله آپارتمان ارزان قیمت قبرس شمالی با اقساط با نقاط مختلف:

فرودگاه 50 دقیقه

بیمارستان 5 دقیقه

زمین گلف 5 دقیقه

پیست اسکی ۴۰ دقیقه

خرید آپارتمان ارزان قیمت قبرس شمالی با اقساط به چه صورت می باشد؟

شما می توانید با پرداخت تنها ۴۰% از قیمت کل ملک و الباقی به صورت اقساطی با وام بلند مدت ۱۰ ساله صاحب یکی از این آپارتمان های این مجموعه مسکونی در قبرس شمالی شوید.
شرایط تحصیل در قبرس شمالی 2021
.


تحصیل پزشکی در قبرس 5 تحصیل در قبرستحصیل در مدارس قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع دبستان و دبیرستان نیز امکان دارد. در قبرس دبستان های با کیفیت و بین المللی خوبی وجود دارد که هزینه های آنها در مقایسه با برخی کشورها بسیار مناسب می باشد. دانش آموزان از سن 3 سالگی الی 18 سالگی می توانند در مدارس بین المللی قبرس ثبت نام کنند. در زیر نام برخی مدارس بین المللی بسیار خوب قبرس ذکر شده است.


مدرسه خصوصی هریتج


مدرسه آمریکایی لارکانا


آکادمی آمریکایی نیکوزیه


آکادمی انگلیسی نیکوزیه


مدرسه فالکون قبرس


دبیرستان زنیون


برای ورود به این مدارس اکثرا آزمون های ورودی دارند و زبان آزمون های ورودی ترکی، یونانی و انگلیسی می باشد. البته در آزمون ورودی به زبان انگلیسی، از دانشجو سطح زبان یونانی و ترکی نیز امتحان گرفته میشود. زیرا در این مدارس به دانش آموزان زبان های ترکی و یونانی نیز تدریس می شود. هزینه های تحصیل در این مدارس حدودا بین 5 الی 8 هزار یورو در سال می باشد، که این هزینه شهریه به تنهایی می باشد. هزینه های جانبی تحصیل نظیر کتب و لوازم تحصیل و هزینه های زندگی جدا از این مبلغ می باشند.


دانش آموزان خارج اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس نیاز به دریافت ویزا دانش آموزی دارند. البته باید توجه شود تحصیل کودکان در دبستان و دبیرستان شامل ویزا همراه نمی شود و پدر و مادر اقامت این کشور را حتی با تحصیل فرزندان در کشور قبرس اخذ نمی کنند. ولی می توانند با دریافت ویزای توریستی تا مدت 90 روز به این کشور وارد شده و در کنار فرزند خود بمانند.

تحصیل کارشناسی در قبرس


شرایط تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی نیز برای دانشجویان مهیا است. همانطور که ذکر کردیم رشته های مختلف با تنوع بسیار زیادی در کشور قبرس ارائه می شوند. که شخص امکان تحصیل در هر یک از این رشته ها را خواهد داشت. تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس اغلب ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان باید در این دوره حداقل تعداد ۲۵۰ واحد را بگذرانند. جهت تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس شخص باید آیلتس 5.5 یا 6 را ارائه دهد. البته تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. تنها نیاز است که از طریق مصاحبه با دانشگاه تعیین سطح شده و بسته به سطح زبان شخص، برای او در کشور قبرس دوره زبان برگزار خواهد شد. هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بسته به رشته ها و دانشگاه متغیر است. می توان گفت که حدوداً برای تحصیل در این مقطع بایستی شخص بین 3 هزار یورو تا 9 هزار یورو را برای تحصیل در این کشور در نظر داشته باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی با توجه به گستردگی رشته های ارائه داده شده، می تواند انتخاب مناسبی باشد. بر اساس آمار ثبت شده، دانشجویان بین المللی حدود 30 درصد از جمعیت دانشگاه های قبرس را تشکیل می دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور قبرس اغلب ۲ سال زمان خواهد برد. در این مقطع امکان دریافت بورس تحصیلی نیز برای اشخاص امکان پذیر است. برای مقطع کارشناسی ارشد نیاز است که شخص آیلتس 6 را ارائه دهد. البته همانطور که ذکر شد، بدون مدرک زبان نیز می توان برای این دوره ها اقدام نمود. هزینه های تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد را باید 3 هزار تا ۱۳ هزار یورو در نظر گرفت. که این مبالغ بسته به رشته و دانشگاه متغیر خواهند بود. اغلب دوره های تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی تدریس می شود. البته دوره هایی نیز وجود دارد که به زبان ترکی و یا به زبان یونانی نیز ارائه می شود.

تحصیل دکترا در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع دکترا به دو طریق انجام می شود. شخص میتواند جهت تحصیل دکترا در قبرس هزینه پرداخت نماید و یا در صورتی که بتواند یک درخواست از یک استاد راهنما از دانشگاه های قبرس دریافت نماید، می تواند به عنوان یک دانشجوی بین المللی، از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شود. تحصیل در قبرس در مقطع دکترا اغلب به صورت تحقیق و پژوهش انجام میشود. این دوره ها سه ساله بوده و شخص می تواند تا ۵ سال نیز به تحصیل در مقطع دکترا بپردازد. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا را باید حدود ۱۳ هزار یورو تا ۱۵ هزار یورو در سال در نظر گرفت. یکی از نکات مثبت تحصیل در قبرس در مقطع دکترا را می توان امکان تحصیل در رشته های مختلف همچون کامپیوتر تا رشته هایی همچون نفت و گاز در نظر گرفت. جهت تحصیل در مقطع دکترا به طور قطع نیاز است که شخص مدارک لازم اعم از مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهد.

تحصیل در قبرس در رشته های پزشکی


تحصیل در قبرس در رشته پزشکی یک فرصت بسیار خوب برای افرادی است که علاقه بسیار زیادی به این رشته دارند. زیرا تحصیل در این رشته در کشورهای مختلف شرایط خاص خود را دارد. در اغلب کشورها شخص برای ورود به رشته پزشکی بایستی حتما آزمون ورودی رشته های پزشکی را که اغلب به زبان رسمی همان کشور برگزار می شود را گذرانده و در صورت قبولی امکان حضور در کلاس ها را خواهد داشت. یکی از مزیت های تحصیل در قبرس امکان حضور و تحصیل در رشته های پزشکی بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی است. شخص می تواند به طور مستقیم برای این رشته اقدام نماید. هزینه های تحصیل در قبرس در رشته های پزشکی متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در رشته داروسازی حدود سالی 7 هزار تا 9 هزار یورو می باشد و هزینه های تحصیل در قبرس در رشته پزشکی حدود 18 هزار یورو تا 22 هزار یورو در سال خواهد بود.

تحصیل در قبرس به همراه بورس تحصیلی


جهت تحصیل در قبرس امکان دریافت بورس تحصیلی از چندین راه امکان پذیر است. در تعدادی از دانشگاه های قبرس شرایط به این صورت است که اگر شخص معدل بالایی داشته باشد، مدرک زبان بالایی ارائه دهد و بتواند نامه ای ارائه دهد که در آن بتواند به دانشگاه نشان دهد که علت نیاز شخص به دریافت بورسیه تحصیلی چیست، شخص می تواند تا 50 درصد نیز از بورسیه این دانشگاه ها استفاده نماید. اما علاوه بر آن بورسیه های زیادی جهت تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. که بر اساس این بورسیه ها هزینه های تحصیل در قبرس تا حدی و یا گاها به طور کامل برطرف خواهد شد. در زیر به تعدادی از آنها می پردازیم.


بورسیه تحصیلی بنیاد امید

بورسیه تحصیلی Bolc


بورسیه تحصیلی Edoofa


بورسیه تحصیلی Novus biologicals

هزینه تحصیل در قبرس

شرایط و هزینه تحصیل در قبرس اروپایی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان بین المللی می بایست به آن توجه ویژه داشته باشند. هزینه تحصیل در قبرس نسبت به بقیه کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه می باشد و متقاضیان بین المللی می توانند تحصیلی با کیفیت ولی با هزینه مناسب را در این کشور تجربه نمایند. تمامی متقاضیان برای تحصیل در قبرس می باید هزینه پرداخت کنند و تحصیل رایگان در قبرس تنها هنگامی که متقاضی بتواند بورسیه دریافت کند، امکان پذیر می باشد. هزینه های تحصیل قبرس شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و هزینه کتاب می شود. اغلب خوابگاه های قبرس هزینه اندکی برای متقاضیان به همراه دارند به گونه ای که متقاضی ماهیانه برای خوابگاه به همراه 3 وعده غذایی می بایست 350 دلار هزینه نماید. در جدول زیر بیشترین هزینه ای که متقاضی می بایست برای تحصیل در قبرس بپردازد، آورده شده است.


منبع

تیم آرتان

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد